آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیراستان ها

افزایش مهارت ارتباطی جهت ورود جوانان به عرصه‌های بین‌المللی؛ کارگروه مشترک سرمایه‌گذاری بین شهرداری و اتاق تبریز تشکیل می‌شود 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز بر لزوم افزایش مهارت‌های ارتباطی جوانان برای ورود به عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش بازارکار، یونس ژائله در دیدار با هیئت مدیره انجمن جوانان کارآفرین آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: دارا بودن مهارت‌های ویژه، یکی از شروط حضور در بازارهای جهانی است که توانایی برقراری ارتباط یکی از این موارد به شمار می‌رود.

وی با اشاره به گسترش روزافزون دانش و تکنولوژی ادامه داد: ما باید خودمان را به نرم‌افزارهای موجود مسلط کنیم و به‌طور مداوم، بر دانش خود بیفزاییم.

ژائله بر اهتمام اتاق تبریز در راستای توانمندسازی قشر جوان در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و از آمادگی برای برگزاری دوره‌های آموزشی و بسترسازی به‌منظور جذب جوانان در واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.

گفتنی است؛ در ادامه این دیدار اعضای جدید هیئت مدیره انجمن جوانان کارآفرین به تبادل نظر در خصوص فعالیت های آتی انجمن پرداختند.

جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی راهگشای اشتغال و تولید است

در دیدار رئیس اتاق و هیئت نمایندگان اتاق تبریز با شهردار تبریز بر ضرورت همکاری مشترک بین اتاق و شهرداری در راستای شناسایی و معرفی ظرفیت‌های استان و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی تاکید شد.

به گزارش بازارکار، رئیس اتاق تبریز در این دیدار از همکاری اتاق چه در حوزه مشورتی و چه در رابطه با جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های تبریز خبر داد و گفت: جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی راهگشای اشتغال و تولید است و در این مسیر اتاق تبریز و شهرداری می‌توانند گام‌های مثبتی را با معرفی ظرفیت‌های استانی بردارند.

یونس ژائله در ادامه با اشاره به اینکه مکان فعلی اتاق، متناسب با ظرفیت‌های توسعه‌یافته بخش خصوصی استان نیست، از شهردار تبریز خواستار رفع موانع موجود در خصوص اخذ مجوز ساختمان جدید اتاق شد.

وی افزود: امیدواریم در اسرع وقت این موضوع در شورای شهر مطرح شده و با مساعدت اعضای شورا، عملیات اجرایی ساختمان هرچه سریعتر آغاز شود.

کارگروه مشترک سرمایه‌گذاری بین شهرداری و اتاق تبریز تشکیل می‌شود

از سوی دیگر یعقوب هوشیار؛ شهردار تبریز نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذار در استان، از برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در مهر ماه سال‌جاری در تبریز خبر داد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذار برای توسعه تبریز، بر ضرورت همکاری مشترک بین اتاق تبریز و شهرداری در راستای شناسایی و معرفی پتانسیل‌های استان و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی تاکید کرد.

هوشیار گفت: راهبری موضوع سرمایه‌گذاری باید توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد.

وی در رابطه با مساعدت و همکاری‌های لازم در زمینه‌ی صدور مجوز ساختمان جدید اتاق تبریز اعلام آمادگی کرد.

در پایان این دیدار اعضای هیئت نمایندگان اتاق به تبادل نظر در رابطه با موانع و چالش‌های سرمایه‌گذاری در استان پرداختند و مقرر شد تا کارگروه مشترک سرمایه‌گذاری بین شهرداری و اتاق تبریز تشکیل گردد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا