آموزش عالیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینی

تصویب آئین نامه جذب دانش آموختگان بنیاد ملی نخبگان

آئین نامه جذب دانش آموختگان برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

آئین نامه جذب دانش آموختگان برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

به گزارش بازارکار، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور سه‌شنبه ۹ خرداد، در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم، بر پیگیری اجرای رهنمود‌های مقام معظم رهبری در دیدار صبح امروز معلمان، درباره ثبات در مدیریت آموزش و پرورش، به روزرسانی و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تألیف مبتکرانه و هنرمندانه کتب درسی، جذب معلمان متعهد و کارآمد و امتداد امور پرورشی در همه مدارج تاکید کرد.

در این جلسه همچنین بر اجرای کامل اسناد تدوین شده در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تاکید و اعلام شد، مرکز و سامانه‌ای به منظور برنامه‌ریزی، پایش و نظارت بر اجرای مصوبات این شورا با همکاری رصدخانه‌های فرهنگی کشور ایجاد شده است تا روند پیگیری اجرا و ترک فعل‌های دستگاه‌ها را رصد کند.

در ادامه، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیات آیین‌نامه جذب دانش‌آموختگان برتر و برگزیده بنیاد ملی نخبگان را بررسی و تصویب کردند. این آیین‌نامه به منظور شناسایی و تسهیل عضویت نخبگان ایرانی داخل و خارج کشور در هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش‌عالی و پژوهشی کشور تدوین شده و معیار‌ها و شاخص‌های عمومی و اختصاصی نخبگان و دانش‌آموختگان علوم مختلف توسط بنیاد ملی نخبگان تعیین می‌شود.

از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اساسنامه تعیین جایزه ملی و بین المللی گوهرشاد درباره زیست عفیفانه و حجاب و همچنین تعیین بیستم بهمن ماه به عنوان روز چهارمحال و بختیاری بود.

اصلاحیه اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان، اساسنامه اصلاحی موسسه جهانی ولایت، سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان، سند توسعه فرهنگ انتظار، ماده واحده تقویم اصناف، حِرَف و مشاغل کشور، شیوه‌نامه نظام استاد شاگردی در آموزش هنر و سند دانش‌بنیان و فرهنگی امنیت غذا و تغذیه پایدار از دیگر مصوبات امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا