اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

عسگریان خبر داد: آغاز اجرای مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خردادماه

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در دهک های اول تا سوم از ۱۳ خردادماه آغاز می‌شود.

آغاز اجرای مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خردادماه

به گزارش بازارکار از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علیرضا عسگریان» با حضور در برنامه میز اقتصاد خبرگزاری صداوسیما به تشریح جزئیات مرحله جدید اجرای طرح کالابرگ الکترونیک پرداخت.

وی با اشاره به این‌که دولت خود را متعهد به افزایش قدرت خرید مردم می‌داند، گفت: مهار تورّم در سال‌جاری هدف‌گذاری شده و امید داریم که با همراهی دولت و بخش خصوصی این مهم تحقق یابد.

عسگریان با اشاره به جزئیات مرحله جدید اجرای طرح کالابرگ الکترونیک، افزود: در این مرحله و به منظور حمایت از دهک‌های اول تا سوم، یارانه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

معاون وزیر رفاه گفت: مرحله جدید از ۱۳ خرداد‌ماه آغاز شده و همه مشمولین طرح می‌توانند به‌صورت اختیاری از کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند.

وی با بیان این‌که کارت جدیدی برای‌ کالابرگ الکترونیکی صادر نمی‌شود، اظهار داشت: همه کارت‌های بانکی به نام سرپرست خانوار در طرح کالابرگ الکترونیک قابل استفاده است.

عسگریان گفت: شرط استفاده از افزایش اعتبار کالابرگ، خرید بیش از ۷۰ درصد از یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت کار با اشاره به اینکه این طرح نسبتی از تورم را پوشش‌ می‌دهد، افزود: شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک است.

وی تأکید کرد: امکان افزایش این مبلغ و پوشش دهک‌های دیگر در آینده نیز با توجه به سیاست‌های عدالت‌بخش دولت مردمی وجود دارد.

عسگریان گفت: ۶ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچک نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی مردم و امکان بهره‌مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در این طرح قیمت پایه کالاهای اساسی محاسبه شده و نشان تجاری خاصی مدنظر نیست.

وی گفت: همه خانوارهای مشمول دریافت یارانه می‌توانند با نصب اپلیکیشن «شما» و یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا