اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

اقامتگاه بوم‌گردی و سفره‌خانه سنتی مارکو در کوهبنان افتتاح شد

اقامتگاه بوم‌گردی و سفره‌خانه سنتی مارکو کوهبنان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی افتتاح شد.

به گزارش بازارکار از میراث‌آریا، مهندس ضرغامی در مراسم افتتاح اقامتگاه بومگردی و سفره خانه سنتی مارکو کوهبنان که در حاشیه سفر وی به کرمان صورت گرفت، در سخنانی  گفت: کسی که به کرمان می‌آید باید ترانه‌های مرحوم ایرج بسطامی که خود اصالتی کرمانی دارد را بشنود، بنابراین باید در اماکن گردشگری به فرح‌بخش کردن فضاها توجه بیشتری شود.

اقامتگاه بوم‌گردی و سفره‌خانه سنتی مارکو که اقدامات راه‌اندازی آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شده امروز با حضور وزیر میراث‌فرهنگی کشور و تعدادی از مسوولان بومی و محلی افتتاح شد.

حجم سرمایه‌گذاری واحد گردشگری مذکور ۳ میلیارد تومان بوده و زمینه اشتغال ۱۰ نفر در این واحد فراهم شده است.

افتتاح فاز اول مجموعه گردشگری بهشت پنجم زرند با حضور وزیر میراث فرهنگی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین در سفر خود به استان کرمان و شهرستان زرند، فاز اول مجموعه گردشگری “بهشت پنجم” شهرستان زرند را با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال افتتاح کرد.

به گزارش طبنا از کرمان؛ صبح امروز ۱۱ خرداد ماه؛ سید عزت‌ الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جهت بازدید و افتتاح چند طرح از جمله؛افتتاح فاز اول طرح گردشگری جعفری و بازدید از طرح بومگردی خانه ایرانمنش در روستای اسماعیل باد در شهرهای زرند و کوهبنان با استقبال امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسؤولان اجرایی وارد شهرستان زرند شد.

وی ابتدا با حضور در گلزار شهدای شهر خانوک زرند با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه با آرمان‌ های والای شهدای گرانقدر تجدید میثاق کرد.

وی پس از ادای احترام به شهدای شهر مقاومت خانوک ؛ همچنین با حضور در مزار حاجیه زهرا اسدی جریک پیر خانوک و قرائت فاتحه ادای احترام کرد و همچنین وی در خصوص بازسازی و مرمت گلزار شهدای خانوک دستوراتی صادر کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا