اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهقمقم- سردبیر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: لزوم تلاش جدی برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در حاشیه برگزاری چهارمین کمیته استانی بیمه بیکاری، بر لزوم تلاش جدی برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری تأکید کرد.

تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,بیمه بیکاری

به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، وحید وزیری راد گفت: با توجه به وجود تعداد فرصتهای شغلی زیاد در استان و کمبود نیروی کار معرفی بکار مقرری بگیران و همچنین معرفی به آموزش فنی و حرفه ای مقرری بگیران مطابق با قانون بیمه بیکاری باید با جدیت انجام شود .

وی با اشاره به اینکه یکی از رسالتهای مهم حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری شناسایی واحدهای مشکلدار و حمایت از پایداری مشاغل آنها است افزود: سال گذشته  تعداد سی و پنج جلسه کمیته استانی با هدف بررسی واحدهای مشکلدار تشکیل که این امر موجب حمایت از تعداد 1700 کارگر واحدهای مشکلدار و پایداری مشغل آنها شده است .

وی ضمن اشاره به شیب کاهشی برقراری بیمه بیکاری در استان از سال 1397تا کنون تصریح کرد: استان قم ظرفیت برقراری 5000 نفر مقرری بگیر در سال را دارد که این رقم با توجه به وجود فرصتهای شغلی و زمینه های ایجاد خوداشتغال و همچنین آموزشهای فنی و حرفه ای متناسب با بازارکار در سال 1401 به رقم 1390 نفر مقرری بگیر رسیده است .

وزیری راد اظهار داشت: جهت رفاه حال مراجعین بیمه بیکاری و پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری کلیه مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده الکترونیکی مربوط به برقراری بیمه بیکاری در محل اداره کل و اداره شهرستان و از طریق تعاونی مصرف اداره کل انجام می شود.

شایان ذکر است برای ثبت نام و تکمیل پرونده نیاز به حضور افراد در دفاتر غیر رسمی و غیر مجاز سطح شهر نیست و کلیه امور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا