اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

خبر خوش معاون رئیس‌جمهور برای دانش‌آموختگان کشاورزی؛ اختصاص سهمیه برای جذب نیروی متخصص در بخش تحقیقات كشاورزی

معاون رئیس‌جمهور، صبح امروز 9 خردادماه در بازدید از مجموعه‌های تحقیقاتی وابسته به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد: ما هر سال سهمیه‌ای برای جذب نیرو به خصوص در بخش تحقیقات در نظر می‌گیریم و امسال هم مطابق بودجه این کار را خواهیم کرد که خبر خوشی برای دانش‌آموختگان کشاورزی خواهد بود.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، میثم لطیفی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس این سازمان به همراه معاونان، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، سیدمحمد آقامیری؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و سیدمجتبی خیام نکویی؛ رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی از مجموعه‌های تحقیقاتی وابسته به این سازمان بازدید کرد.
لطیفی با تاکید بر جذب نیروی انسانی متخصص مطابق با بودجه در سال جاری گفت: یک بازنگری در کیفیت نحوه جذب نیروی انسانی در حوزه تخصصی بخش کشاورزی خواهیم داشت.
وی افزود: آنچه در تحقیقات اهمیت دارد، جنبه علمی تحقیق و صبر است؛ چرا که در برخی اوقات 12 سال طول می‌کشد که یک نمونه علمی به بذر بهره‌ور تبدیل شود.
وی افزود: کارگروه مشترکی با سازمان تحقیقات ایجاد شده تا بتوانیم بهره‌وری بخش کشاورزی، آب، بذر و کاشت، داشت و برداشت را افزایش دهیم.
معاون رئیس‌جمهور در بازدید از موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم‌سازی رازی سازمان تات در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در سال 1401 بهره‌وری در حوزه کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها بیشتر بوده است. این مهم حاصل تلاش نیروهای وزارت جهاد کشاورزی بوده و همچنین نویدبخش این موضوع است که در حوزه کشاورزی سهم پیشرفت را بیش از پیش ببینیم.
وی ادامه داد: کار علمی در وزارت جهاد کشاورزی در دولت مردمی و ارتباط با مجموعه دانش‌بنیان با محوریت سازمان تات تسریع شده و مطلوب است فضای همکاری بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بهره‌وری با محوریت اصلاح ساختارها ایجاد شود تا از مجموعه‌های تحقیقاتی و دانش‌بنیان بهره‌گیری بیشتری شود. به این ترتیب برآوردی خواهیم داشت تا سرمایه انسانی مورد نیاز را در قالب یک تفاهم‌نامه در سطح اعتباراتی که داریم، حمایت کنیم و کمک کنیم نیروهای جدید در حوزه تخصصی در وزارت جهادکشاورزی به‌کارگیری شوند.
لطیفی در پاسخ پرسش خبرنگاران در خصوص برنامه سازمان اداری و استخدامی کشور برای به‌کارگیری نخبگان چیست و چه اقداماتی در این رابطه انجام شده است، گفت: دو راهکار مادی و معنوی در دانش مدیریت وجود دارد. راهکار مادی اینکه بخشی از زحمات محققان تامین شود و در شورای دستمزد نیز این مجوز قانونی برای مشاغل و شرایط خاص با ویژگی‌های فوق‌العاده در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه انگیزه دهنده‌های معنوی بسیار اهمیت دارد، گفت: توجه به شایسته‌سالاری در انتصابات و میدان دادن به محققان و بهره‌مندی بیشتر از دستاوردها باعث انگیزه دادن به نخبگان می‌شود. در خواست ما این است که مسئولان دستگاه‌ها روی این موضوعات تمرکز کنند.
لطیفی عنوان کرد: آن انگیزه‌ای که باعث شده محققان در دستگاه‌ها مشغول شوند، انگیزه مادی نیست و انگیزه خدمت و بهره‌مندی مردم از نتایج است.
معاون رئیس جمهور گفت: در حوزه تبدیل وضعیت‌ها از سال گذشته تلاش شده ورود به دولت بر اساس نیاز واقعی دستگاه به صورت نقطه‌ای باشد و از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود. همچنین در سال گذشته 124 هزار مجوز استخدامی در دستگاه اجرایی صادر شده است تا افرادی که روابط کاری شرکتی و طرحی داشته‌اند، سنوات خدمت آنها لحاظ شود و از این سوابق به‌عنوان کمک به برداشتن سقف استخدامی استفاده شود. بخشنامه‌ای برای وزارت کار و سازمان برنامه ارسال شده است که پرداخت به نیروهای در دستگاه‌های اجرایی به حساب خود فرد (ذ‌ی‌نفع) باشد و به حساب شرکت واسط واریز نشود.
معاون رئیس‌جمهور، امروز 9 خردادماه به همراه سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از مزرعه اصلاح بذر و نهال، بخش‌های تولید سرم‌های درمانی، جانوران سمی و تهیه پادزهر، بخش آنتی ژن، موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم‌سازی رازی نیز بازدید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا