آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

انتخاب دانشجوی دانشگاه شهید مدنی به عنوان دانشجوی نمونه سال

«پریسا السادات موسویان» دانشجوی دکتری تخصصی رشته شیمی فیزیک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان درسال ۹۶ به عنوان پژوهشگر برتر در مقطع کارشناسی ارشد و درهمین سال به عنوان دانشجوی نمونه سال انتخاب شد.

این دانشجوی نخبه، در گفت‌وگو با بازار کار با اشاره به کسب رتبه‌های مختلف علمی پژوهشی، اظهار کرد: به لطف الهی اینجانب بورسیه بنیاد ملی نخبگان در ۴سال متوالی سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸، ۱۴۰۰ ،۱۴۰۱ وبر گزیده استعدادهای درخشان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان درسال ۹۷، عضو دفتر استعداد درخشان و بیش از ۲۷ مقاله علمی پژوهشی ISI را در مقطع دکتری و ارشد به چاپ رسانده ام.
وی افزود: بنده در سال ۹۸ در یکی از مهمترین طرح‌های دانش بنیان تحت قالب طرح احمدی روشن برگزیده شدم سپس در سال ۹۹ جزو استعداد برتر و مشمولین جایزه بزرگ علمی دانشجویی علی پولاد و در سال‌های ۹۷-۹۸-۹۹-۱۴۰۰- ۱۴۰۱ به عنوان دستیار آموزشی و پژوهشی در دانشگاه شهید مدنی مشغول به کارهستم.
گفتنی است؛ موسویان اخیرا در جشنواره و جایزه بزرگ علمی حضرت علی اکبر به عنوان جوان برتر و نخبه در سطح استان آذربایجان شرقی انتخاب شده است.
وی مشوق اصلی خود در طی مسیر موفق زندگی و تحصیلات را والدین خود عنوان کرد و گفت: متاسفانه پدرم درسال ٨٤ به علت بیماری فوت کرده و هميشه آن مرحوم آرزوی دیدن موفقيت بنده درمرتبه های بالاتر علمي را داشت و مادرم در نبود پدر براي من هم پدری و هم مادری کرد، اما متاسفانه وی را به علت كرونا در شهريور سأل ١٤٠٠ از دست دادم واين را ميدانم دعاي پدر و مادرم هميشه پشت و پناه من است و همه اين موفقيت‌هايی كه بدست آوردم صد در صد حاصل دعای آن‌هاست.
وی افزود: جا دارد از استادان گرانقدرم آقای دكتر جهانبين و آقای دكتر اسرافيلی نهايت تشكر را داشته باشم؛ چراكه اين استادان نه تنها الگوی بنده در عرصه علمی هستند، بلكه هميشه پشتیبان فعال و خوبی در زندگيم بودند.
در ادامه دکتر جهان بین از اساتید گروه شیمی و از مسئولین آزمایشگاه پیشرفته شبیه سازی مولکولی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به عنوان استاد این دانشجوی نخبه دکتری نیز گفت: خانم موسویان یکی از دانشجوهای خودساخته، بسیارمودب و با اخلاق و نخبه ای است که روی پای خود ایستاده و علی رغم وجود مشکلات فراوان در زندگی، همه مرزهای موفقیت را درعرصه های گوناگون زندگی درنوردیده است.
وی افزود: این دانشجو از سهمیه استعدادهای درخشان به مرکز ما معرفی شده و ما معمولاً از دانشجویان فعال در این سطح از دانش، به عنوان دستیاران آموزشی استفاده می‌کنیم، لذا وی نیز به عنوان دستیار آموزشی اینجانب برای ما و دانشجویان در بخش آزمایشگاه تخصصی شبیه سازی مولکولی کمک بسیار خوب و شایانی محسوب می‌شود.
جهان بین افزود: این دانشجو همواره در عرصه های علمی برای دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتخارآفرینی نموده است؛ به عنوان مثال می‌توان به موفقیت چندباره این دانشجو در کسب جایزه علمی پژوهشی علی پولاد اشاره کرد، همچنین مقالات بین المللی با ایمپکت فاکتور های بالای ایشان زبانزد است.
دکتر جهان بین در پایان این مصاحبه، بر جذب چنین جوانان نخبه در دانشگاه‌های مختلف و جلوگیری از فرار مغزها تاکید فراوان کرده و از دکتر اسرافیلی از اساتید دانشگاه مراغه که مشترکا با وی مسئولیت استاد راهنمایی این دانشجوی نخبه را بعهده دارند تقدیر و تشکر کرد.
وی در خصوص حوزه های مطالعاتی و پژوهشی این دانشجوی نخبه، اظهار کرد: وی در رشته شیمی فیزیک، نانو شیمی فیزیک محاسباتی، همچنین در مورد پیل های سوختی نیزتحقیقات بزرگی انجام می دهد و در زمینه جذب و از بین بردن آلاینده های مختلف، و گازها و آلاینده های اتمسفر زمین نیز در حال پژوهش میباشد که در ردیف تکنولوژی های پیشرفته محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: چنانچه صنایع به دانشگاه اعتماد داشته باشند می‌توانیم در سایه تلاش و همت این نسل جوان و دانشمند کارهای بسیار شگرف و بزرگ علمی کاربردی برای ارتقای همه جانبه علم و فناوری کشور را به ثمر برسانیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا