اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

کارمزد کاریابی های داخلی و خارجی ابلاغ شد + جزئیات

ضوابط و شرایط پرداخت تعرفه خدمات کاریابی مرتبط با دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، ضوابط و شرایط پرداخت تعرفه خدمات کاریابی مرتبط با دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی در سال 1402 توسط هیئت مرکزی موضوع ماده (2) آئین‌نامه اجرایی کاریابی‌ها در جلسه مورخ 1402/3/10 با حضور اعضای هیئت به تصویب رسید و از سوی امید ملک، مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران کل اجرایی استان‌ها جهت اجرا، ابلاغ شد.
بر اساس این ابلاغیه نرخ فعالیت دفاتر کاریابی داخلی برای ارائه خدمات مندرج در بند الف ماده 11 آیین نامه اجرایی صدرالاشاره به کارگیری اشتغال یکساله و بیشتر کارجو در واحد پذیرنده نیروی کار حداکثر معادل یک ماه حقوق پرداختی یا اعلامی از سوی کارفرما می باشد.
دفاتر کاریابی داخلی می توانند بابت ارائه خدمات مشروحه ذیل به کارجو مبالغ زیر را تا سقف حداکثر دو میلیون و دویست هزار تومان از کارجو دریافت کنند.
تعرفه ثبت نام کارجو در کاریابی یا سامانه مورد تایید وزارت کار برابر با 100هزار تومان است.
در صورتی که کارجوراسا در سامانه مورد تایید وزارت کار ثبت نام نماید دفاتر کاریابی مجاز به اخذ تعرف ثبت نام نمی باشند.
تعرفه ارایه خدمات مشاوره ای شامل سنجش شایستگی ها و سازگاری شغلی به منظور کشف استعداده ها و ظرفیت های نیروی کار جدید برابر با 300هزار تومان است.
تعرفه تنظیم کارنامه حرفه ای و تخصصی بر اساس درخواست کارجو برابر با 100 هزار تومان
حق الزحمه به کارگیری اشتغال یکساله و بیشتر کارجو در واحد پذیرنده کار حداکثر یک میلیون و هفتصد هزار تومان است.
دفاتر کاریابی می توانند بابت به کارگیری اشتغال یک ساله و بیشتر کارجو در واحد پذیرنده نیروی کار علاوه بر مبالغ دریافتی در ماده 2 ما بقی تعرفه اشااره شده در ماده 1 را تا سقف یک ماه حقوق اعلامی یا پرداختی از کارفرما دریافت کنند.
کاریابی خارجی
دفاتر کاریابی خارجی می توانند بابت ارایه خدمات مندرج در بخش ب ماده 11 آیین نامه اجرایی صدرالاشاره مبالغ زیر را تا سقف حداکثر یک ماه حقوق پرداختی یا اعلامی از سوی کارفرمای خارجی از کارجو دریافت کنند.
تعرفه ثبت نام کارجو در کاریابی یا سامانه مورد تایید وزارت کار 100هزار تومان
تعرفه ارائه خدمات مشاوره اخذ روادید وزیرای کار به متقاضیان کار در کشور نیروپذیر و انجام فرآیند ارزیابی کاریابی و تطبیق شغلی برابر با 500هزار تومان
حق الزحمه مربوط به اخذ روادید کار برای متقاضی و معرفی نیروی کار به کارفرمای خارجی جهت به کارگیری اشتغال حداکثر معادل یک ماه حقوق پرداختی یا اعلامی از سوی کارفرمای خارجی می باشد و نحوه وصول آن از کارجو به شرح زیر است.
مرحله اول بیست و 5درصد در هنگام انعقاد قرارداد
مرحله دوم 50درصد همزمان با موافقت رسمی سفارت کشور نیروپذیر برای صدور روادید کار
مرحله سوم 25 درصد در زمان اعزام و معرفی به کارفرمای خارجی جهت به کارگیری اشتغال
برای قراردادهای کمتر از یکسال حق الزحمه به نسبت ماه کارکرد محاسبه می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا