هرمزگانهرمزگان- سردبیر

هدف مهارت آموزشی اشتغال، ارتقای سطح کیفیت و بهره وری است

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان در باردید از زندان مرکزی بندرعباس هدف مهارت آموزی اشتغال و ارتقای سطح کیفیت و بهره وری است

به گزارش بازار کار  علیزاده  هدف برنامه های  1401 سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،توسعه کارگاه های آموزشی در زندان ها عنوان کرد و افزود: امسال رشته های آموزشی که مستقیماًمنجر به اشتغال گردد برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد:آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای دارای ظرفیت بالا جهت آموزش هستند که سازمان زندان ها  می تواند از این ظرفیت استفاده کند. همکاری خیرین در توسعه مهارت آموزی نیز از برنامه های سازمان است که می توانند در ترویج آموزش فنی و حرفه ای یاری رسان باشند .
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اذعان کرد:در سال 1400 رشته صنایع غذایی ، مراقبت زیبایی توسط بخش خصوصی در زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت اجرا شده است.
مصطفی کیشانی فراهانی مدیر کل زندان های استان هرمزگان گفت :  تعداد 5 مرکز زندان در سطح استان وجود دارد که الویت های 1401 اشتغال و حرفه آموزی می باشد .
کیشانی افزود : 90درصد زندانی هایی که مهارت آموخته اند بازگشت به محیط زندان نداشته اند و مشغول به کار شده اند ؛مهارت اموزی میزان ارتکاب به جرم را به زیر 1درصد می رساند.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا