کردستانکردستان- سردبیر

هلدینگ‌های وزارت تعاون در ۱۰ مگاپروژه در کردستان سرمایه‌گذاری می‌کند/اختصاص ۷۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های دیواندره

استاندار کردستان گفت: ۷۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی ۲سال برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دیواندره هزینه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا شنبه‌شب در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی، کارآفرینان و نخبگان دیواندره اظهار داشت: کارهای زیادی در این شهرستان بر زمین مانده و یکساله این مشکلات قابل رفع نیست.
زارعی‌کوشا ادامه داد: با صندوق بیمه روستایی و عشایری و چند مجموعه هلدینگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در ۱۰ مگاپروژه رایزنی شده است که یکی از این طرح‌های بزرگ اشتغال‌زا در دیواندره اتفاق می‌افتد.
وی مدیران را به دیدار مردمی و بررسی مشکلات بصورت حضوری بمنظور راهگشای معضلات شهرستان تشویق کرد و گفت: فلسفه بازدیدها و نشست‌ها شناخت بهتر نسبت به مشکلات و طرفیت‌های شهرستان است و حضور مدیران در شهرستان‌ها این است که به صورت عینی شناخت پیدا کنند و پشت درهای بسته تصمیم‌گیری نکنند و با ارتباط نزدیک با مردم بتوانند اشکالات را اصلاح کنند.
زارعی‌کوشا با تاکید بر داشتن اخلاق حسنه مدیران با مردم، ادامه داد: حضور مدیران میان مردم مزایای بیشماری دارد و با گشادگی سینه باید پذیرای انتقادات باشند و حضور موثرشان منتج به نتیجه شود.
استاندار کردستان در ادامه اظهار کرد: کارهای زیادی در شهرستان دیواندره بر زمین مانده و یکساله این مشکلات قابل رفع نیست، اما نباید جلو طرح معضلات و مشکلات گرفته شود.
به گفته زارعی‌کوشا، شهرستان دیواندره ظرفیت‌های زیادی دارد و باید با نگاه مثبت و امیدآفرینی خوش‌بینی ایجاد کرد.
وی گفت: ۷۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی ۲سال برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دیواندره هزینه خواهد شد.
استاندار کردستان با اشاره به آبگیری سد سیازاخ، گفت: مردم این شهرستان که سال‌هاست منتظر اتمام عملیات احداث این سد هستند اطمینان داشته باشند فرایند آبگیری این سد تا پایان سال جاری محقق می‌شود.
وی در خصوص پروسه انتخاب و انتصاب مدیران دستگاه‌های اجرایی در کردستان، اظهار داشت: در تمام فرایند انتخاب‌ها و انتصاب‌ها مستقل عمل کرده‌ایم.
زارعی‌کوشا خدمت‌رسانی را اولویت برنامه‌های دولت عنوان کرد و گفت: ما دعواهای سیاسی را برای توسعه و خدمت به مردم مضر می‌دانم و باعث زوال فرصت خواهد شد.
وی اذعان کرد: در این چند ماه تلاش کردیم خود را وقف یک موضوع خاص نکنیم و از موضوعات اصلی استان غفلت نکنیم.
استاندار کردستان نجابت مردم کردستان را یک ظرفیت عنوان کرد و افزود: با توجه به سوابق مدیریتی متناوب در استان‌های کشور به صراحت می‌گویم که ظرفیت بزرگ کردستان، مردمان نجیب و قانع هستند که همیشه خود را شرمنده بزرگواری این مردم شریف می‌دانم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا