کردستانکردستان- سردبیر

موانع پیش‌روی فعالیت بانوان صنعتگر کردستان رفع می‌شود

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: موانع و مسائل پیش روی فعالیت بانوان فعال صنایع‌دستی این استان بررسی و رفع می‌شود.

یعقوب گویلیان، امروز یکشنبه در نشست کمیسیون بانوان اتاق تعاون استان، اظهار کرد: استان کردستان در حوزه صنایع‌دستی دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، با بیان اینکه صنایع‌دستی یکی از گزینه‌های زمینه‌ساز توسعه همه جانبه اقتصادی استان می‌باشد، افزود: هنرمندان و به‌ویژه بانوان کردستانی توانسته‌اند نقشی محوری در تولید و خلق محصولات بی‌بدیل صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال داشته باشند.
وی از برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم برای حمایت بیشتر از بانوان کارآفرین و فعال در این حوزه خبر داد و گفت: این اداره‌کل رفع موانع پیش‌روی فعالیت بانوان کارآفرین استان، حمایت و پشتیانی از آن‌ها و همچنین پرداخت تسهیلات کم‌بهره را در اولویت کاری خود قرار داده و با تمام توان از آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد.
گویلیان، عنوان کرد: همچنین برای حمایت از تولید، بازاریابی و فروش مستقیم صنایع‌دستی، بازارچه دائمی تولید و عرضه محصولات صنایع‌دستی در استان ایجاد خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، یادآور شد: ثبت جهانی کلاش مریوان و ثبت ملی شال‌بافی آرمرده بانه، گلیم‌بافی کاکو سفلی و ارغوان‌بافی دیوزناو اقدامی ارزشمند در معرفی توانمندی‌های حوزه صنایع‌دستی استان کردستان است که با همت و تلاش این اداره کل و بخش خصوصی انجام شد.
وی بیان کرد: امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی بخش خصوصی و با برنامه‌ریزی درست، گامی مثبت برای پاسخ به مطالبات و اشتغال‌زایی بانوان استان در حوزه صنایع‌دستی برداریم.
۸۵ درصد از شاغلان صنایع‌دستی بانوان هستند
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: بالغ بر ۸۵ درصد از شاغلان حوزه صنایع‌دستی استان را بانوان تشکیل می‌دهند.
فرهاد حامدی، اظهار کرد: حمایت از تولیدکنندگان واقعی و رفع موانع پیش‌روی فعالان صنایع‌دستی را وظیفه خود می‌دانیم و با جدیت، پیگیر آن هستیم.
وی افزود: یکی از مشکلات اصلی بانوان فعال در حوزه صنایع دستی استان، عدم آشنایی با بازار تقاضاست و ما تمام تلاش خود را به منظور حمایت از بانوان و فعالیت‌های آنها در این زمینه و موارد دیگر به‌کارخواهیم بست.
معاون صنایع‌دستی کردستان، یادآور شد: امیدواریم با حمایت از صنعت‌گران، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه بیش از پیش در استان فراهم شود

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا