اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهکارخانه های نوآورینوآوری و کارآفرینی

رونق تولید مهمترین رویکرد دولت در ایجاد اشتغال پایدار است

 فرماندار شهرستان پیشوا گفت: رونق تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مهمترین رویکرد دولت سیزدهم در ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است.

به گزارش بازار کار، ابراهیم تاجیک‌نوری در بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان پیشوا اظهار داشت: مهمترین رویکرد دولت سیزدهم در ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، حمایت از تولید است و این مهم در شهرستان پیشوا با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و سرکشی مستمر از واحدهای صنعتی و تولیدی پیگیری می‌شود.
وی اضافه کرد: یکی از کارخانه‌های نیازمند به حمایت پیشوا، کارخانه در حال احاث تولید سویا است که در زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع در حال احداث است و تلاش می‌شد با حمایت و پیگیری‌های لازم، تا نیمه اول امسال به بهره‌برداری رسد.
تاجیک‌نوری خاطرنشان کرد: قرار است که در این کارخانه، با فرآوری کنجاله سویا، در فاز اول پروتئین سویا برای مصارف خوراکی و در فاز دوم، نان سویا، آرد سویا، سس سویا و دیگر محصولات جانبی تولید شود.
این مسئول ادامه داد: اعتبار برآورد شده از ابتدای راه‌اندازی فاز اول این کارخانه، ۵۰۰ میلیارد ریال بدون استفاده از تسهیلات بانکی است که با بهره‌برداری از فاز نخست ۴۵ نفر و با تکمیل نهایی، ۱۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار می‌شوند.
فرماندار پیشوا مشکلات این واحد تولیدی در حال ساخت را مشکل بیمه تامین اجتماعی و اخذ تسهیلات برای تامین مواد اولیه یاد کرد و افزود: تلاش می‌شود که این مشکلات با حضور اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برطرف شده و زمینه راه‌اندازی آن فراهم شود.
وی هچنین در جریان بازدید از کارخانه تزریق پلاستیک در حال ساخت پیشوا اظهار داشت: این کارخانه با یک خط تولید و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال اواخر سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را با اشتغال ۱۰ نفر در حوزه تولید انواع سبد میوه و پلاستیک‌ فشرده آغاز کرده و روزانه افزون بر یک تن مواد اولیه مصرف می‌کند.
وی مهمترین مشکل این واحد را دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و افزایش خطوط تولید اعلام کرد و افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده، این مشکلات در ستاد تسهیل شهرستان پیشوا مطرح شده و زمینه برخورداری آن از تسهیلات بانکی فراهم می‌شود.
فرماندار پیشوا اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای شهرستان پیشوا که اقتصاد آن بر پایه کشاورزی استوار شده، احداث کارخانه‌های صنایع تبدیلی کشاورزی است تا محصولات تولید شده از ارزش افزوده بیشتری برخوردار شوند.
تاجیک یادآور شد: هم اکنون یک کارخانه تولید آبمیوه و فرآورده‌های یخی در شهرک صنعتی پیشوا با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است که تلاش می‌شود با تأمین تسهیلات مورد نیاز، زمینه تکمیل آن فراهم شده و برای ۲۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شود.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا