پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیانهمدان

استاندار همدان: ۱۲۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان استان اختصاص یافت

استاندار همدان، توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال مولد را در گرو پیشرفت شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای سال جاری و در راستای حمایت از این شرکت ها در سطح استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار بازار کار «علیرضا قاسمی فرزاد» در بازدید از پارک علم و فناوری استان همدان و دیدار با صاحبان شرکت های دانش بنیان استان، خواستار ایجاد شرکت های دانش بنیان بر اساس ظرفیت ها، توان معدنی و زیست محیط مناطق شد و افزود: در ستاد تسهیل باید نیازها و طرح های حمایتی از شرکت های دانش بنیان بررسی و ارتباط واحدهای دانش بنیان با سازمان صمت، جهاد کشاورزی و تولید و صادرات بیشتر شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» خاطرنشان کرد: شعار امسال راهبرد مشخصی برای تمام مسوولان کشور محسوب می شود که دولت سیزدهم در این زمینه به صورت برنامه محور وارد عمل شده است.
استاندار همدان اظهار داشت: تولیدات استان همدان با توجه به ظرفیت های بالقوه در این حوزه می تواند قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی باشد که این امر با حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان محقق می شود.
قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: تولید محصولات با کمترین زمان، هزینه و انرژی از طریق مراکز دانش بنیان امکان پذیر است.
در این نشست صاحبان شرکت های فناوری و دانش بنیان استان همدان، پارک علم و فناوری را رابط دانشگاه برای تبدیل ایده به کار ، درآمد و تولید دانستند.
تامین زمین بیشتر برای پارک علم فناوری استان، ایجاد واحد های فناوری و نیز تامین بخش های مشترک برای فعالیت های متشابه، ایجاد پردیس دانش بنیان در مراکز شهرها برای دسترسی راحت تر مردم، معرفی بیشتر واحدهای فناوری و دانش بنیان برای جذب بازار و مشتری، بخشودگی مالیاتی و افزایش پرداخت وام و تسهیلات به طرح های دانش بنیان از خواسته های صاحبان شرکت های دانش بنیان استان بود که در این جلسه مطرح شد.
استاندار همدان پس از نشست با فعالان شرکت های دانش بنیان، از بخش های مختلف پارک علم و فناوری استان دیدن کردند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا