لرستانلرستان- سردبیر

حفظ بافت تاریخی به توسعه،رونق گردشگری و اشتغال منتج می‌شود

رئیس شورای شهر خرم‌آباد گفت: بیش از ۱۰۰ هکتار بافت تاریخی در این شهر وجود دارد که حفظ آن به توسعه، رونق گردشگری و اشتغال منتج می‌شود.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، رضا بیرانوند در آیین رونمایی از کتاب “بافت تاریخی شهر خرم‌آباد فیلی” که در خانه تاریخی آخوند ابو برگزار شد، اظهار کرد: شورای شهر به دنبال تعامل و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی است.

وی بیان کرد: اداره شهر به صورت دانش‌محور و دانش پایه با استفاده از توجه به امر پژوهش انجام شود.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد اضافه کرد: توسعه و رشد شهر توسط مدیریت شهری به تنهایی امکان‌پذیر نیست و باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند.

بیرانوند با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هکتار بافت تاریخی در این شهر وجود دارد که حفظ آن به توسعه و رونق گردشگری و ایجاد اشتغال جوانان این دیار منتج می‌شود، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های شورای ششم برای توسعه شهر، مرمت و بازسازی و حفظ بافت‌های تاریخی شهر خرم‌آباد است.

وی گفت: محلات درب دلاکان و پشت بازار از محله‌قدیمی شهر خرم‌آباد است و با وجود ۱۰۰ هکتار بافت تاریخی نیازمند یک شهردار ویژه برای بافت تاریخی هستیم.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد عنوان کرد: پروژه مرمت بافت تاریخی خرم‌آباد از محله باباطاهر آغاز می‌شود.

گفتنی است،در این مراسم از کتاب “بافت تاریخی شهر خرم‌آباد فیلی” که در خانه تاریخی آخوند ابو رونمایی شود و سپس از بافت تاریخی باباطاهر خرم‌آباد بازدید شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا