فارس- سردبیر

شهرک صنعتی و کارگاهی شهید دستغیب شیراز رونق می‌گیرد

رئیس سازمان صمت فارس از رونق شهرک صنعتی و کارگاهی شهید دستغیب شیراز با توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل امکانات خبر داد.

به گزارش بازار کار به نقل از ایسنا  حمیدرضا ایزدی بکشنبه ۸ خرداد در چهارصد و چهل و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس که در شهرک صنعتی شهید دستغیب شیراز برگزار شد، گفت: بحث شناسایی و ساماندهی کارگاهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته که با توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل امکانات و همکاری سایر دستگاه‌های ذی ربط فعالیت واحدهای تولیدی در این شهرک رونق می‌گیرد.

او با اشاره به اهمیت بررسی مشکلات کارگاه‌های تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شهید دستغیب شیراز، افزود: صنعتگران و تولید کنندگان در این شهرک صنعتی مسائل و مشکلاتی دارند، بسیاری از زیرساخت‌های این شهرک به دلایل زیادی آماده نیست به همین سبب مشکلات را بررسی و طبقه بندی کرده و با توجه به ضرورت حمایت از تولید و ایجاد اشتغال برای کاهش بیکاری، حمایت ازصنعتگران و تولید کنندگان در دستور کار این سازمان قرار دارد .

رئیس سازمان صمت فارس اظهار کرد: ضرورت دارد که برای رفع موانع و مشکلات کارگاه‌های صنعتی و تولیدی در این شهرک و نیز ساماندهی آنها، دستگاه‌های اجرایی ذی ربط تلاش کنند تا برای واگذاری انشعاب و خطوط تلفن ثابت، آب و گاز، تقویت شبکه برق‌رسانی و روشنایی معابر، و اصلاح تعرفه‌های عوارض و مالیات و احداث واحدهای تولیدی و کارگاهی موانع و کمبودها برطرف شود.

ایزدی گفت: این شهرک دارای ظرفیت خوبی است که می‌تواند در اشتغالزایی نقش زیادی داشته باشد همچنان که کارگاه‌های کنونی دراین شهرک با فعالیت خود، تعداد زیادی فرصت شغلی ایجاد کردند و در سخت ترین شرایط کار و تولید می کنند تا در چرخه اقتصادی و تولید این استان نقش داشته باشند.

این مقام مسئول در استان فارس گفت: حضور واحدهای صنعتی با فعالیت مشترک در یک مکان ویژه می‌تواند منجر به فعالیت‌های مشترکی مانند خرید مواد اولیه به‌طور مشترک، بازاریابی و بازارسازی مشترک، رفع مشکلات با همفکری یکدیگر و ایجاد رقابت سالم شود.

ایزدی ادامه داد: در این ناحیه از لحاظ تولیدات واشتغالزایی تعداد ۹۲۵ واحد صنفی، صنعتی و نمایشگاهی و اشتغال بیش از ۴۰۰۰ نفردر بحث درودگری ، مبل سازی و نئوپان و… اقدامات خوبی انجام شده است اما از این لحاظ که متولی مشخصی فعالیت این شهرک را زیر نظر نداشته است، هنوز کمبودها و نیازمندی‌های زیادی وجود دارد که با برطرف شدن مشکلات در احداث و راه‌اندازی واحدهای جدید رونق بیشتری ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اضافه کرد: صرف نظر از تعداد اندکی از کارگاه‌های شهرک صنعتی شهید دستغیب که از سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس مجوز گرفتند، بیشتر کارگاه‌ها متولی ندارند و در چند سال گذشته، شهرداری برای آنها مجوز احداث کارگاهی و انبار صادر کرده است.

در این جلسه با هدف بررسی مشکلات شهر و پالایش واحدهای تولیدی برگزار شد، تعیین محدوده شهرک صنعتی شهید دستغیب از سوی شهرداری منطقه۵ شیراز، تهیه اطلاعات جامع وکامل صنفی یا صنعتی از واحدهای موجود، شناسایی کارگاه‌های مزاحم و معرفی آنها به سازمان صمت و صدور پروانه های صنفی یا صنعتی با توجه به شرایط زیست محیطی، تصویب شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا