اصفهاناصفهان- سردبیر

یک صنعتگر: شاهد سرریز فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد بدون تحصیلات عالیه در بازار هستیم

عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان قطعات الکترونیک و الکتریک اصفهان گفت: قانون تسهیل صدور پروانه کسب، استاندارد تعداد فروشگاه‌ها به نسبت جمعیت را زیر پا گذشته و مشکل بزرگی را برای بازار ایجاد کرده است.

به گزارش بازارکار، محسن صرامی فروشانی اظهار داشت: با توجه به قانون تسهیل صدور پروانه کسب هر هفته حدود 20 فروشنده به بازار الکترونیک و الکتریک اصفهان افزوده می‌شود که با توجه به نسبت جمعیت، این میزان فراتر از استاندارد این حوزه بوده و دردسرساز است.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی شاهد سرریز فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد بدون تحصیلات عالیه در بازار هستیم.

صرامی یادآور شد:استاندارد تعداد فروشگاه‌ها نسبت به جمعیت با هم نمی‌خواند؛ به‌طور مثال اگر  برای هر 200 هزار نفر یک فروشگاه لازم باشد در اصفهان، برای هر دو هزار نفر یک فروشگاه داریم.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان قطعات الکترونیک و الکتریک اصفهان خاطرنشان کرد: در اتحادیه ما هر هفته حدود 20 پروانه کسب صادر می‌شود که حجم بالایی است و همه این‌ها دست‌به‌دست هم می‌دهد که وضعیت بازار سخت‌تر و مشکل‌تر شود

وی با اشاره به تولید قطعات صنعتی اذعان داشت: تولیدات داخلی خوب است و با توجه به گرانی ارز و ممنوعیت واردات، شاهد رشد افراد توانند در این بخش هستیم. البته گرانی مواد اولیه و تغییر نرخ گمرکات نیز پیش روی تولیدکنندگان و واردکنندگان است که باید مرتفع شود.

صرامی ادامه داد: با افزایش گمرکات از نرخ 4200 به 25000 تومان و سایر هزینه واردات،  ناخودآگاه واردات کم و شاهد افزایش تولید داخل در صنعت برق به‌ویژه روشنایی هستیم و فارغ از اینکه این قانون خوب هست یا نیست، اما سبب افزایش تولید داخل شده است.

به نقل از ایلنا، از اصفهان، وی یادآور شد: با افزایش دستمزد کارگرها ( افزایش 57 درصدی و افزایش مواد اولیه قیمت تمام‌شده اجناس تولید داخل تا در کمتر از سه ماه که از سال 1401 گذشته شاهد افزایش قیمت تولیدات داخل باشیم و برخی از فروشگاه‌های ما تا دو بار نرخ جدید اعلام کرده‌اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا