زنجانزنجان- سردبیر

مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان: مسابقات مهارتی ظرفیتی برای شناسایی و هدایت افراد به‌سوی اشتغال است

مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری ملیله‌سازی از 20 تا 22 خرداد در زنجان، گفت: این مسابقات به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بازار کار از زنجان، محمدرضا انصاری در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: اولین دوره مسابقات کشوری ملیله‌سازی که قرار بود از 10 تا 12 خرداد به میزبانی زنجان برگزار شود به دلیل آلودگی هوا به 20 تا 22 خرداد موکول شد.

وی تصریح کرد: با توجه به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و در راستای شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌های استان در بخش صنعت و همچنین با توجه به اینکه زنجان از سوی یونسکو به عنوان شهر جهانی ملیله، معرفی شده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور است، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان متبوع اقدام به برگزاری اولین مسابقات کشوری ملیله‌سازی می‌کند.

این مسئول افزود: این مسابقات قرار بود در سال گذشته برگزار شود که لغو و به سال جاری موکول شد که ابتدا قرار بود از 10 تا 12 خرداد باشد که به دلیل آلودگی هوا به تعویق افتاد.

انصاری افزود: این مسابقات از 20 تا 22 خرداد برگزار می‌شود که پذیرش شرکت‌کنندگان در 20 خرداد و مسابقات نیز در روز 21 خرداد خواهد بود و مراسم اختتامیه نیز 22 خرداد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان در اولین مسابقات کشوری ملیله‌سازی تا 31 اردیبهشت بود، گفت: از 13 استان برای شرکت در این مسابقات، ثبت‌نام شده است.

وی با بیان اینکه از هر استان یک نفر می‌تواند در این مسابقات حضور یابد، خاطرنشان کرد: از زنجان نیز 20 نفر شرکت کرده‌اند که آزمون تخصصب در روز جهارشنبه هفته جاری برای انتخاب 2 نفر از بین این افراد برگزار می‌شود چرا که از استان میزبان 2 نفر در مسابقات شرکت می‌کند.

انصاری با بیان اینکه برگزاری مسابقات ملیله‌سازی، تجربه خوبی در راستای شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها خواهد بود، افزود: این مسابقات، اولین مسابقات تخصصی در سطح کشور است که به همت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار می‌شود ضمن اینکه استان زنجان در نظر دارد مسابقات چاقوسازی را هم در آینده برگزار کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا