خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

حمایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی از راه اندازی پردیس علم و فناوری در دانشگاه حکیم سبزواری

شورای سیاستگذاری مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دکتر میرزایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش بازارکار و به نقل از پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دکتر اسدی زنگنه، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با تاکید بر اینکه نسل جدید دانشگاه‌ها، نسلی آمیخته با فناوری است، اظهار امیدواری کرد، خروجی این جلسه زمینه شکوفایی و بالندگی واحدهای فناور مرکز رشد و پیشرفت فرایند راه‌اندازی پردیس علم و فناوری دانشگاه را رقم بزند.

در ادامه دکتر مسعود میرزایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر ایجاد فرهنگ خودباوری در بین جوانان گفت: تمرین و مشق بومی سازی پژوهش‌ها و فرایندها نیاز حال حاضر کشور است.

دکتر میرزایی افزود: آیزنهاور، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، در سال ۱۹۵۶ موسسه‌ای به نام دارپا در حوزه پژوهش‌های پیشرفته دفاعی را تاسیس کرد. در این کنار شهید مهندس فخری‌زاده این مهم را تحت عنوان سپند (سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی) و آوا (اندیشه و استانداردسازی) در ایران بومی‌سازی کرده است. بنابراین اهمیت خودباوری و انگیزه بر کسی پوشیده نیست.

دکتر میرزایی با تاکید بر پشتیبانی پارک علم وفناروی از ایجاد پردیس علم و فناوری و راه اندازی پارک علم و فناوری در سبزوار از مسئولین دانشگاه درخواست کرد به تکمیل کاربرگ‌ها بپردازند و تدوین طرح جامع عمرانی پردیس را آغاز کنند.

وی همچنین توسعه ساخت و سازهای شرکت‌ها از طریق واگذاری اراضی و گسترش ارتباطات دانشگاه با بخش خصوصی در این مهم را ضرروی برشمرد.

مهندس ابراهیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز در این نشست با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به نام اقتصاد دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین توسط رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: حرکت به‌سمت اقتصاد دانش‌بنیان؛ مطالبه مهم رهبر انقلاب است و بدون شک اصلی ترین پایگاه ظهور و بروز اقتصاد دانش‌بنیان پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در ادامه با تاکید بر لزوم صنعتی سازی ایده‌هایی که توسط فرهیختگان ارائه می‌شود، اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیاری در شهرستان وجود دارد و راه‌اندازی پارک علم و فناوری نیاز امروز شهرستان سبزوار است.

مهندس ابراهیمی با اشاره به اینکه در دیار سربداران ظرفیت‌های معطل مانده بسیاری داریم، گفت: باید با کار عملیاتی و اجرایی، کارخانجات فعال شهرستان را پویاتر کنیم، از طرفی با شناسایی مشکلات و موانعی که سد راه تولید داخلی شده‌اند و برنامه‌ریزی در راستای رفع آنها، کارخانجات نیمه فعال را با حداقل‌ها فعال کنیم و کارخانجات غیرفعال را به چرخه تولید برگردانیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا