زنجان- سردبیر

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان: هفت سمن کارآفرینی و کسب و کار در زنجان مجوز کسب کرده‌اند

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به موضوع فعالیت سمن‌ها در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی مذهبی و علمی پژوهشی گفت: بر این اساس تعداد هفت سمن نیز در حوزه کارآفرینی و کسب و کار مجوز اخذ کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، به نقل از ایرنا، جواد بازرگان با اشاره به وضعیت امور جوانان استان و آمار مربوط به سمن‌های جوانان، افزود: هدف تعیین شده بر اساس جمعیت جوانان استان ثبت ۵۵ سمن تا سال ۱۴۰۰ بود که تاکنون در استان ۱۰۱ مجوز صادر شده است و این از عملکرد کشوری بالاتر است.

وی اضافه کرد: ۱۱ مرکز مشاوره ازدواج، ۲۶۸ کارگاه ازدواج، 1228 مشاوره رایگان، ۲۹ مورد تولیدات رسانه‌ای و ۱۴ هزارو ۴ فقره تسهیلات در حوزه ازدواج جوانان پرداخت شده و این بخشی از عملکرد دفتر برنامه‌ریزی جوانان استان طی سال گذشته است.

به گفته این مسئول، آبان سال گذشته نیز دوره ملی دانش افزای مدیران و روانشناسان سراسر کشور به میزبانی زنجان برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان امضای تفاهم‌نامه همکاری با مرکز جهاددانشگاهی برای اجرای طرح نوآوری و شکوفایی جوانان با استقرار ۱۶ تیم نوآور را از جمله طرح های ملی انجام شده اعلام کرد و گفت: برگزاری دوره‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با همکاری اتحادیه دانش آموزی با حضور ۳۱۳ نفر از طریق ستادهای ساماندهی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود در استان در راستای اشتغال‌زایی و بسترسازی برای کارآفرینان احصا شده‌اند، خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها در بخش‌های صنعت و معدن، بازرگانی، کشاورزی، خدمات برتر همانند مرکز ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی درمان و سلامت در شهر زنجان و گردشگری وجود دارند و باید با برنامه2ای مدون از آن‌ها بهره جست و این تنها با هم‌افزایی دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا