فارس- سردبیر

برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش‌بنیان به میزبانی شیراز

رئیس سازمان صمت فارس از برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش‌بنیان به میزبانی شیراز خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۳۱ خرداد تا ۳ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار می‌شود.

به گزارش بازار کار به نقل از ایسنا حمیدرضا ایزدی در بازدید از صنایع قطعات الکترونیک شیراز، از برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش‌بنیان استان فارس خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه از ۳۱ خرداد تا ۳ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار می‌شود.

ایزدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای اینکه تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی موجب پیشرفت اقتصادی خواهد بود، گفت: برای ارتباط بهتر صنعت با دانشگاه راهکاری علمی و عملی باید در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان صمت فارس بر هم‌افزایی با تشکل‌های بخش خصوصی، مراکز علمی و دانشگاهی برای بهره‌مندی از دانش روز توام با فناوری‌های برتر تاکید و بیان کرد: برندسازی در سطح بین‌المللی، افزایش تولید، استفاده بهینه ازظرفیت‌ها، فراهم آوردن سیستم استاندارد در تولید تجهیزات و دیگر فاکتورهای این حوزه نقش مهمی در توسعه اقتصاد دارد.

ایزدی افزود: با توجه به شعار سال شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های تولیدی و اقتصادی استان ایجاب می‌کند از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌های صنایع بزرگ به بهترین وجه ممکن استفاده شود.

رئیس سازمان صمت استان فارس با اشاره به ظرفیت صنایع قطعات الکترونیک شیراز و فاتح صنعت در استان فارس عنوان کرد: رشد، توسعه و بهره‌وری از میزان تولیدات این ۲ مجموعه بزرگ سبب افزایش نرخ اشتغال و درآمد و کاهش بیکاری می‌شود.

ایزدی همچنین بر توجه به تولید محصولات و تجهیزات دانش‌بنیان و استفاده از جدیدترین و به روزترین فناوری‌های روز دنیا در حوزه‌های مختلف طراحی و ساخت تجهیزات تاکید کرد و گفت: این امر از مهم‌ترین نقاط قوت این مجموعه‌های صنعتی در استان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا