پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

وزارت علوم از دانشجویان کارآفرین حمایت می‌کند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه سمنان از حمایت این وزارتخانه از دانشجویان کارآفرین در قالب پرداخت تسهیلات و مهارت‌افزایی آنان خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر عبدالحسین کلانتری در جریان بازدبد از بازارچه کارآفرینی دانشگاه‌های سمنان که در دانشگاه سمنان برگزار شد گفت: این بازارچه تجلی بارز محیط پر نشاط دانشگاهی و ظرفیت عظیم بدنه دانشجویی در حوزه کارآفرینی و اشتغال است که باید برای دانشجویان کارآفرین برنامه‌ریزی‌های خوبی داشت تا شکوفا شوند.

دکتر کلانتری با اشاره به شعار سال و سیاست‌گذاری وزارت علوم افزود: با هم‌افزایی بین معاونت فناوری و نوآوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مجموعه‌های دانشجویی که در حوزه های فناوری، علمی و حوزه‌های کار آفرینی و اشتغال مشغول به فعالیت هستند مورد حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: این حمایت‌ها در قالب طرح دستیار فناوری، هسته‌های فناوری و شکل‌گیری زنجیره اکوسیستم علمی و فناوری در سطح دانشجویی انجام می‌شود تا انجمن‌های علمی، سطح فناوری خود را افزایش دهند و وارد اکوسیستم تولید و اشتغال شوند تا هم آینده شغلی باثبات‌تری داشته باشند و هم نقش دانشگاه در تولید و اشتغال پررنگ‌تر شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم با اشاره به پرداخت تسهیلات به دانشجویان کارآفرین تصریح کرد: این تسهیلات توسط معاونت فناوری وزارت علوم پرداخت می‌شود و ماهیانه بر اساس سطح تحصیلات دانشجویان متفاوت است.

وی همچنین اجرای طرح مهارت‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های مشاوره‌ای برای رشد ایده‌ها و کسب و کارهای دانشجویی و ورود به بازار کار را از دیگر برنامه‌ها به منظور حمایت از دانشجویان کار آفرین برشمرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا