خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

معاون قوه قضائیه تاکید کرد؛ استفاده از فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان برای تسهیل دسترسی مردم به عدالت

به گزارش بازارکار و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ” محمدکاظمی‌فرد” در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه نوآوری شهرداری مشهد و شرکت‌های فعال در این کارخانه، افزود: قوه قضائیه چندی است که به دنبال استفاده از فناوری‌های هوشمند و نوین در راستای حل مشکلات این حوزه است.

وی اضافه کرد: یکی از دستورات مقام معظم رهبری نیز استفاده از فناوری‌های نوین برای تسهیل دسترسی مردم به عدالت بوده است و این در حالی است که ایشان امسال را هم به‌عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نام‌گذاری کرده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به این موارد به دنبال این هستیم تا ببینیم چگونه می‌توان از فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان برای کمک به حل مشکلات و تسهیل دسترسی مردم به عدالت بهره بیشتری گرفت.

کاظمی فرد،بابیان اینکه ازسال های گذشته حوزه فناوری قوه قضائیه دراین مسیر حرکت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: اکنون دسترسی‌های خوبی به مجموع شرکت‌های دانش‌بنیان داریم و مسائلی که پیگیری می‌کنیم مسائل روز دنیا است .

وی اضافه کرد: بر همین اساس تصمیم گرفته شد از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان شهر مشهد ازجمله کارخانه نوآوری بازدید به عمل آید تا ببینیم چگونه می‌توان از تجربیات شهر مشهد و سایر شهرهای کشوربرای حل بهتر مسائل قوه‌قضائیه استفاده کنیم.

وی افزود: در بازدیدی که از مجموعه‌های فعال در کارخانه نوآوری انجام شد با برخی از این مجموعه‌ها از گذشته به‌صورت مجازی همکاری داشتیم اما جای خوشحالی بود که از نزدیک نیز در جریان فعالیت این شرکت‌ها قرار گرفتیم.

کاظمی‌فرد ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در شهر مشهد از جمله کارخانه نوآوری و سایر شهرها در قوه قضائیه جهت خدمات‌رسانی بهتر و حل مشکلات مردم بهره‌مند شویم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا