آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

استان‌ها هویت خود را با علم و فناوری نشان دهد/ ضرورت افزایش دیپلماسی علمی با کشورهای همسایه

وزیر علوم گفت: نیروهای انقلابی در دانشگاه‌ها حضور فعال دارند و تلاش می‌کنیم هر استانی هویت خود را با علم و فناوری نشان دهد تا جامعه ما مسیر پیشرفت خود را به جلو ببرد

به گزارش بازار کار، محمدعلی زلفی گل، امروز (دوشنبه)در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت: آذربایجان‌شرقی مهد آموزش عالی است و دانشگاه‌های تراز اولی در این استان داریم که در راس آنها دانشگاه تبریز است.
وی افزود: استان آذربایجان شرقی یک استان علمی بوده که پارک علم و فناوری دارد و استادان و دانشمندان بنامی در آن حضور دارند و این باعث شده است که نوع نگاه ما در آموزش عالی به تبریز متفاوت باشد.
وی ادامه داد: به لطف خدا امکان رشد علمی برای همه قشرها وجود دارد که نشانه عدالت آموزشی در کشور و حاصل نوع نگاه عدالت محور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
زلفی گل، خاطرنشان کرد: در بخش ارتباط دانشگاه با صنعت برنامه‌های متنوعی داریم که راه‌اندازی سامانه‌ای با عنوان نظام ایده‌ها و نیازها یکی از آن‌ها است و تمام نیازهای خصوصی و دولتی را در بر می‌گیرد و همه سازمان‌ها موظف هستند نیازهای تحقیقاتی خود را در این سامانه ثبت کنند تا در معرض دید استادان و دانشجویان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه سعی کردیم حلقه اتصال صنعت و دانشگاه به نحو خوبی اتفاق بیفتد اظهار کرد: در این زمینه حمایت‌های ویژه‌ای خواهیم داشت و کارهای خوبی صورت گرفته و تمام انرژی خودمان را در این زمینه به کار می‌گیریم تا به امید خدا این ارتباط محقق شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با تأکید بر اینکه باید دیپلماسی علمی ما با کشورهای همسایه افزایش یابد افزود: حدود ۶۳۰ میلیون نفر در کشورهای همسایه ما حضور دارند به همین علت باید ارتباط را با همسایگان قوی‌تر کنیم و اولویت نخست ما در تعامل با دنیا همسایگان هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا