پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

تحصیل بیش از ۹۰ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل در ۵۰ دانشگاه کشور

بیش از ۹۰ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل در ۵۰ دانشگاه کشور تحصیل می‌کنند

 

 

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: بیش از ۹۰ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل در ۵۰ دانشگاه کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش بازارکار به نقل از سازمان امور دانشجویان، آیین امضاء تفاهم‌نامه اولین المپیاد ورزشی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی با حضور دکتر هاشم دادش پور رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر حشمت اله علی‌نژاد رئیس دانشگاه مازندران در محل این سازمان برگزار شد.

در این جلسه دکتر هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان گفت: دانشگاه مازندران به عنوان میزبان اولین المپیاد ورزشی دانشجویان بین‌الملل انتخاب شده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: تعداد دانشجویان بین‌الملل در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است به طوری که اکنون بیش از ۹۰ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل در ۵۰ دانشگاه کشور به تحصیل می‌پردازند.

وی افزود: یکی از اموری که ما را در دستیابی به مرجعیت علمی و نیز جایگاه اول علمی در منطقه کمک می‌کند، جذب دانشجویان بین‌الملل از همه کشورهای جهان که در دیپلماسی ما به رسمیت شناخته می‌شوند است و سازمان امور دانشجویان در دولت سیزدهم، این ماموریت را بعنوان اولویت های خود با جدیت و با برنامه ریزی، پی خواهد گرفت.

معاون وزیر علوم برپایی المپیاد ورزشی برای دانشجویان بین الملل را در راستای معرفی پتانسیل های مراکز علمی ایران و جذب بیشتر دانشجو و نیز ایجاد شور و نشاط عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد ما شرایطی را فراهم آوریم تا این دانشجویان از فرصت کنارهم بودن لذت ببرند و شبکه‌ای از روابط دوستانه را از طریق آشنایی با دانشجویان سایر کشورها ایجاد کنند.

دکتر داداش‌پور اظهار کرد: این المپیاد ورزشی در حوزه دانشجویان بین‌الملل برای اولین بار است که برگزار می‌شود. امیدوار هستم این المپیاد بتواند در سال‌های مختلف و با اهداف متعالی تر برگزار و اثرگذارتر باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه مازندران جزء دانشگاه‌های دولتی پیشرو در جذب دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود به طوری که بیش از ۱۲۰۰ نفر دانشجوی بین‌الملل دارد.
المپیاد ورزشی دانشجویان بین‌الملل به تحقق دیپلماسی علمی کمک می‌کند

در ادامه دکتر حشمت‌اله علی نژاد رئیس دانشگاه مازندران ضمن تشکر از دکتر هاشم داداش‌پور گفت: امیدوار هستیم بتوانیم از اعتمادی که به دانشگاه مازندران شده است رو سفید بیرون بیاییم و با همکاری و همدلی بتوانیم این کار را به نحو مطلوب انجام دهیم.

رئیس دانشگاه مازندران ادامه داد: دیپلماسی علمی یکی از برنامه‌های وزیر محترم علوم است که برگزاری این المپیاد می‌تواند به تحقق این دیپلماسی علمی کند. به طوری که دانشجویان بین‌الملل علاوه بر مسائل آموزشی و پژوهشی در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی نیز بتوانند در کنارهم رشد یابند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این المپیاد سبب ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان می‌شود. دانشگاه مازندران با بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی بین‌الملل تلاش خود را می‌کند تا بتواند در این مسیر گام‌های بلندتری را بردارد.

در ادامه این جلسه تفاهم‌نامه برگزاری اولین المپیاد ورزشی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی میان دکتر هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر حشمت اله علی نژاد رئیس دانشگاه مازندران امضاء شد.

گفتنی است؛ در این جلسه معاونان و مدیر کل دانشجویان خارج و تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی، مسئولان سازمان و دانشگاه مازندران حضور داشتند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا