اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهایلام- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیانکارخانه های نوآوری

استاندار ایلام: ‍ شرکت های دانش بنیان به راه‌اندازی واحد های صنعتی راکد ورود می‌کنند

استاندار ایلام با بیان اینکه حمایت از بخش تولید از سیاست‌های مهم دولت است، گفت: اتاق استاندار و مدیران اجرایی استان به روی تولید کنندگان باز است.

دکتر «حسن بهرام‌نیا» در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی ایلام و واحدهای تولیدی پرریس با تاکید بر تحقق شعار در استان اظهار کرد: در این راستا واحدهای صنعتی تولیدی پرریس ایلام باید توسعه پیدا کند.
وی در ادامه گفت: لازم است برنامه توسعه طبق زمانبندی ارائه شود تا شاهد افزایش اشتغالزایی در این واحد باشیم.
استاندار ایلام در ادامه خواستار حمایت هم جانبه دستگاه اجرایی استان از تولید شد و گفت: انتظار است ظرف ۶ ماه شرکت تولیدی صنعتی پرریس ایلام فاز توسعه خود را آغاز کند.
وی در ادامه یکی از سیاست‌های مهم دولت را حمایت از تولید خواند و گفت: در این زمینه درب اتاق استاندار و مدیران برای رفع موانع تولید بروی تولید کنندگان باز است.
بهرام نیا تاکید کرد: رونق تولید برای افرایش میزان اشتغالزایی در واحد های صنعتی ایلام باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه یک سوم واحدهای صنعتی شهرک صنعتی ایلام غیر فعال است، اظهار داشت: باید تمام تلاش و اهتمام ما بر رفع موانع پیش روی تولید باشد تا شاهد افزایش تولید و اشتغالزایی این مجموعه مهم باشیم.
بازدید استاندار ایلام از واحد صنعتی پویا نخ ایلام
بهرام‌نیا در ادامه برنامه های بازدید از شهرک صنعتی ایلام به واحد صنعتی پویا نخ ایلام رفت و از نزدیک شاهد روند کار این واحد قرار گرفت.
استاندار ایلام آینده پیش‌روی واحد صنعتی پویا نخ ایلام را بسیار امیدوار کننده دانست و گفت: لازم است طرح توسعه این واحد صنعتی در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: در این زمینه هر میزان تسهیلات نیاز باشد تامین خواهد شد.
بهرام نیا با عنوان این مطلب که مجموعا بیش از ۱۶۰ نفر در این مجموعه فعالیت می کند، اظهار داشت: هر امکاناتی برای اینکه چرخ تولید واحدها بچرخد در اختیار تولید کنندگان قرار خواهد گرفت تا مردم در تامین معیشت مشکلی نداشته باشند.
گفتنی است حدود ۴۵ روز پیش خط جدید این مجموعه فعال شده است و ۱۶ نفر به نیروهای این مجموعه اضافه شده است.
طرح اقامه دعوی باید از واحدهای تغییر کاربری داده شده به خانه باغ اجرا شود
دکتر «حسن بهرام‌نیا» در بازدید از یک واحد تولیدی تغییر کاربری داده شده به خانه باغ در شهرک صنعتی ایلام خواستار اجرای طرح اقامه دعوی از این واحدها شد و گفت: واحدهایی که راکد و غیر فعال هستند، آب و برق و گاز و … دیگر خدمات آنان قطع می‌شود و از طریق مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
استاندار ایلام گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی که به خانه باغ تغییر کاربری داده شده اند در واقع نقض قانون کرده‌اند و تولید هم ندارد و خدمات آن قطع و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
گفتنی است که در حال حاضر ۵ مورد خانه باغ در شهرک صنعتی است که هیچگونه خدماتی به آنان ارائه نمی شود.
‍ شرکت های دانش بنیان به راه‌اندازی واحد های صنعتی راکد ورود می‌کنند
بهرام نیا در نشست با جمعی از مدیران حوزه اقتصادی در پایان بازدید از شهرک صنعتی ایلام ضمن ابراز رضایت از ۴ واحد صنعتی فعال که بیش از ۴۰۰ نفر اشتغال زایی دارند، اظهار کرد: میزان اشتغالزایی واحدهای صنعتی فعال استان بسیار امیدوار کننده است
وی با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی ایلام گفت: در شهرک صنعتی ایلام که بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی دارد و زیرساخت های بسیار مناسبی هم دارد متأسفانه فقط ۸۰ واحد صنعتی فعال بود که بسیار ناراحت کننده و باعث تأسف است.
بهرام نیا با اشاره شعار سال گفت: در این راستا یکی از راههای مناسب و استراتژیک ورود شرکت های دانش بنیان به بحث راه اندازی واحدهای صنعتی راکد است و این شرکت های می‌توانند با ورود به این بحث نسبت به ارائه راهکار برای بازگشایی این واحدها اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا