زنجان- سردبیر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد: ضرورت استفاده از پتانسیل‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش تولید

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به لزوم حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی حوزه تولید به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های برق و الکترونیک، گفت: هر یک از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور که در حوزه الکترونیکی و مکانیکی فعالیت می‌کنند، می‌توانند در راستای تولید قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی در این نمایشگاه حضور یابند.

 به گزارش پایگاه خبری بازار کار، به نقل از روابط‌عمومی سازمان صمت استان زنجان، ناصر فغفوری در جلسه تبادل نظر و همفکری در خصوص توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان زنجان، اظهارکرد: با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در نمایشگاه‌های حوزه تولید می‌توان از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این بخش در بخش تولید استان بیش از پیش بهره برد.

وی تصریح کرد:  واحدهای متقاضی می‌توانند از طریق اداره صمت جهت معرفی به پارس سوییچ به منظور حضور در نمایشگاه اقدام کنند.

رئیس صمت استان در خصوص یکی از مشوق‌های صورت گرفته برای شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در مناقصات قراردادهای پژوهشی، فناوری و تجاری‌سازی و عرضه کالاهای دانش بنیان ساخت داخل دستگاه‌های اجرایی حائز اولویت است.

وی تصریح کرد: در این راستا دستگاه‌ها پس از دریافت تاییدیه صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، امتیاز ارزیابی کیفی و فنی آن ها را با ضریب 1.2 (120 درصد ) محاسبه می‌کنند و برای شرکت‌های مستقر در پارک علم و فنوری و مناطق ویژه علم و فناوری و مناطق ویژه اقتصادی تا ضریب 1.5 (150 درصد) قابل افزایش است.

فغفوری عنوان کرد: شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان برای ارائه و فروش محصولات و خدمات دانش‌بنیان خود در مناقصات دولتی مشمول تخفیف 50 درصدی در مبلغ سپرده شرکت در مناقصه می‌شود.

در ادامه این جلسه مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور استان بخشی از مسائل و موارد خود را از قبیل درخواست اختصاص زمین، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و … مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا