آموزش عالیآموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهکارخانه های نوآوریمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)نوآوری و کارآفرینی

دهقانی فیروزآبادی: ۱۲۰۰ میلیارد فرصت سرمایه‌گذاری در رویداد ملی “عصر امید” از پتانسیل‌های جهاددانشگاهی استفاده شود

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۱۲۰۰ میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری در رویداد ملی "عصر امید" ایجاد شده است، گفت: قرار است تعداد زیادی قرارداد و تفاهمنامه در نمایشگاه منعقد شود.

به گزارش بازار کاردکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی ، اظهار کرد: زمانی که راجع به رویداد ملی “عصر امید” صحبت می‌کنیم،‌ از هزار آزمایشگاه زیرساخت بزرگ حرف می‌زنیم که قابلیت آوردن این زیرساخت‌ها به نمایشگاه نبود و به جای آن تصاویر، ایده، تجهیزات و استانداردهای آنها در نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شده است.
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: هزار استارت‌آپ و ایده در نمایشگاه حضور دارند که نتیجه ۵۶۷ رویداد استارت‌آپی در ۶ ماه گذشته در همه نقاط کشور است. همچین هزار شرکت دانشگاه در نمایشگاه حضور دارند که به روش‌های مختلف با دانشگاه همکاری دارند. این هزار شرکت،‌ شرکت‌های دارای محصول و عملیاتی هستند که با ۳ هزار محتوای واقعی در نمایشگاه عرضه شده است.
دکتر دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: با صندوق‌های مختلف رایزنی شده است. بیش از ۲۰ صندوق که دو عدد از آنها صندوق دفاعی کشورند، غرفه دارند که برای سرمایه گذاری مشارکت مدنی و حقوقی و تامین وثیقه با ضمانت حضور دارند. همچنین ۱۲۰۰ میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری ایجاد شده است. از همه مهمتر این است که تمامی افرادی که در نمایشگاه امسال حضور دارند، تا سال آینده توسط معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی رصد می‌شوند و واحدها موظف می‌شوند که با این افراد همکاری کنند.
رئیس جدید جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه رویداد ملی عصر امید،‌ بزرگترین اتفاق فناوری و نوآوری در کشور است که اولین دوره آن در حال برگزاری است، تصریح کرد: رویداد ملی “عصر امید” قطعا در کنار حسن‌های زیادی که دارد، نقایصی هم دارد. از تجربیات امسال برای سال‌های آینده استفاده خواهیم کرد تا کار بهتری انجام بدهیم. البته در همه دنیا روش این است که زمانی که می‌خواهند یک حرکت جدی را آغاز کنند،‌ حرکت از حالت کمّی آغاز می‌شود و کم کم کیفی می‌شود.
وی اظهار کرد: از همه شتاب‌دهنده‌های کشور، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، دانشگاه‌ها و شرکت‌ها دعوت شده که امروز و فردا در نمایشگاه حضور پیدا کنند و قرار است تعداد زیادی قرارداد و تفاهم‌نامه منعقد شود.
دکتر دهقانی فیروزآبادی در رابطه با برگزاری رویداد ملی عصر امید، افزود: روز اول همه نمایشگاه‌ها، روز جایابی است، ولی ما در نمایشگاه، مهمانان ویژه داریم که شامل رئیس مجلس، معاونین وزرا، سفیران و نمایندگان مجلس است.
از افراد جوان جهاد دانشگاهی برای اقدامات جهاد استفاده می‌شود
رئیس جدید جهاد دانشگاهی گفت: برنامه کلی من در جهاد دانشگاهی این است که از افراد جوان جهاد دانشگاهی برای اقدامات جهاد استفاده کنیم و حتما از پتانسیل‌های جهاد دانشگاهی استفاده شود.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نیروهای انسانی بسیار قوی دارد، ادامه داد: برای پیشکسوتان جهاد دانشگاهی احترام خاصی قائل هستم و تجربه‌های بسیار خوبی در جهاد دانشگاهی وجود دارد.
به گزارش بازار کار، نمایشگاه اولین رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» از ۸ خرداد آغاز شده و تا ۱۱ خردادماه در محل مصلای امام خمینی (ره) برپاست و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا