پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رونمایی از دو سامانه جامع برنامه ریزی و مدیریت آزمونگران و اعطای مجوز مهارت آموزی در محیط واقعی کار

سامانه مدیریت آزمونگران، به گونه ای طراحی شده است تا بیش از 30 هزار نفر را به عنوان آزمونگر به صورت الکترونیک ثبت نام کرده و کلیه فرآیند تعیین صلاحیت حرفه ای آنها انجام پذیرد.

 

رونمایی از دو سامانه جامع برنامه ریزی برته و مدیریت آزمونگران و اعطای سه مجوز مهارت آموزی در محیط واقعی کار در همایش مدیران ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور غلامحسین حسینی نیا،ز معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای انجام شد.
به گزارش بازارکار، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اشاره به اینکه برنامه های گسترده این سازمان در ایجاد و پایداری اشتغال با تربیت نیروی کار ماهر و ورود آنها به بازار کار دارد، بیان داشت: دو سامانه جامع برنامه ریزی برته و مدیریت آزمونگران با هدف تسریع در سنجش مهارت نیروی کار راه اندازی شده است.
علی حسین شهریور، تصریح کرد: سامانه مدیریت آزمونگران، به گونه ای طراحی شده است تا بیش از 30 هزار نفر را به عنوان آزمونگر به صورت الکترونیک ثبت نام کرده و کلیه فرآیند تعیین صلاحیت حرفه ای آنها انجام پذیرد.
وی در ادامه گفت: پس از فرآیند ثبت نام به صورت الکترونیک، بررسی مدارک و صدور کارت شناسایی هوشمند (ID card) آزمون گری در چهار سطح برای متقاضیان صادر شده تا بتوانند در سراسر کشور مهارت و صلاحیت حرفه ای متقاضیان ورود به بازار کار را مورد سنجش قرار دهند.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت، افزود: سامانه جامع برنامه ریزی برته نیز در همه لایه ها از استراتژیک تا اهداف کلان، خط مشی و همچنین برنامه اجرایی و فعالیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همه سطوح سازمانی از مراکز آموزشی تا ستاد در این سامانه بارگذاری می شود و عملکرد همه حوزه مرتبط با آموزش فنی و حرفه ای در قالب این سامانه هر ماهه رصد و ارزیابی شده و گزارش آن به صورت شفاف ارائه می شود.
وی با اشاره به روند الکترونیکی خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: صلاحیت افراد نیز در بازه زمانی 7 روز کاری، قطعاً موجب تسریع سنجش مهارت افرادی خواهد شد که متقاضی ورود به بازار کار، کسب گواهینامه مهارتی و طی کردن فرآیند آزمون کتبی و عملی هستند.
* آموزش در محیط واقعی کار مأموریت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
معاون آموزش سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور، نیز در ادامه دو مأموریت اصلی و اساسی این مجموعه را ایجاد مهارت برای افراد جویای شغل و ارتقای مهارت و پایداری اشتغال برای شاغلین برشمرد.
محمدرضا شاه پسند، افزود: بنگاه های صنعتی غالباً تمایل به جذب نیرو های دارای مهارت دارند و در حیطه سیاست های اشتغال و اقتصاد مقاومتی این امکان در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای قرار داده شده تا بتوانیم در محیط کار واقعی با استفاده از ظرفیت های بنگاه های صنعتی و خدماتی به مهارت آموزی نیروی های فاقد مهارت و ارتقای مهارت شاغلین بپردازیم.
وی با بیان اینکه در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، افراد کمترین فاصله با نیاز بازار کار را دارند، اذعان داشت: این گروه از مخاطبین سازمان در زمان اشتغال، مهارت های مورد نیاز را کسب کرده و مورد سنجش صلاحیت حرفه ای قرار می گیرند.
شاه پسند با اشاره به آمار 58 درصدی مهارت آموزان شاغل در این طرح، تأکید کرد: این آمار نشان دهنده موفقیت طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی است.
روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بر اساس این گزارش ، در این همایش مجوز مهارت آموزی در محیط واقعی کار توسط حسینی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به شرکت گندم طلایی نوتریکا، شرکت مجموعه های پرسی صنایع خودرو(ایدکوپرس) و شرکت گیتی کالای ایرانیان(گیتی پسند) اعطا شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا