فارس- سردبیر

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون:

باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان‌ها تشکیل شود.

به گزارش بازار کار به نقل از ایسنا مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باشگاه کارآفرینان نوجوان ظرفیت خوبی است که باید در سطح همه استان‌های کشور تشکیل و از آن حمایت شود تا تفکر خلاق در جامعه نهادینه شود.

علی زندوکیلی در نشست مدیران مراکز مشاوره،کافه‌های کارآفرینی شتاب دهنده و فضاهای کاری مشترک در فارس گفت: با توجه به ظرفیت‌های فارس انتظار زیادی در حوزه کارآفرینی از این استان می‌رود.

به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زندوکیلی، هم افزایی و توسعه فرهنگ کار مدنی و صنفی را در جامعه ضروری دانست و گفت: ۵۱۷ دفتر مشاوره کارآفرینی در سطح کشور و ۴۴ نوع از این دفاتر در فارس فعال است که امسال طرح رتبه بندی این مراکز براساس شاخص‌ها اجرا خواهد شد.

زندوکیلی با بیان اینکه اغلب دفاتر مشاوره در سطح کشور فقط از دولت انتظار حمایت دارند، عنوان کرد: دفاتر مشاوره کارآفرینی که نتوانند درآمدزایی مناسبی برای پایداری مرکز داشته باشند نمی توانند جوانان و ایده‌های نو را مشاوره درستی دهند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دفاتر مشاوره کارآفرینی در استان‌ها باید ارتباط جدی و مداومی با پارک‌های علم و فناوری داشته باشند.

او در ادامه سخنان خود، بازارسازی را یکی از مهمترین وظایف دولت در قبال این دفاتر دانست و افزود: این مهم با برنامه ریزی که در این رابطه انجام شده در دستور کار قرار دارد.

زندوکیلی ادامه داد: ارتباط این مراکز مشاوره با کانون‌های کارآفرینی در استان‌ها باید تقویت تا توسعه کارآفرینی با سرعت قابل قبولی در کشور دنبال شود که در این راستا بزودی دستورالعملی به ادارات کل سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که بر اساس آن حداقل ۲ جلسه در طول سال بین این دو مجموعه برگزار شود.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: براساس اصول علمی در چرخه عمر یک استارتاپ دریافت تسهیلات جز اولویت‌های اول نیست و نباید کارآفرینان جدید در ابتدا به سمت تسهیلات هدایت شوند.

او با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی و توانمندسازی دفاتر مشاوره کارآفرینی به واسطه کرونا دو سالی است که برگزار نشده که اکنون با بهبود شرایط کرونایی این کار در حال پیگیری است تا این دوره ها مجددا دایر شود، افزود: ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از واحدهای کارآفرین می‌توانند از تسهیلات تبصره ۱۸، مشاغل خانگی و اشتغال روستایی نیز برای توسعه کارآفرینی در استان بهره ببرند.

اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برای دولت اهمیت فراوانی دارد

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اضافه کرد: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برای دولت اهمیت فراوانی دارد و امسال نیز زیست بوم ملی اشتغال با دستور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این حوزه پیاده سازی خواهد شد و تسهیلات و حمایت‌ها به این سمت هدایت می‌شود.

او ادامه داد: کارت کارآفرینان باید صادر و مزایایی نیز از این طریق براساس سطح بندی آنها برای این افراد قائل شد.

زندوکیلی توضیح داد: کارآفرینان باید در چند سطح دسته بندی شوند بدین نحو که کارآفرینان پیشرو شامل افرادی که میانگین ۳ شاخص فروش، اشتغال و صادرات را کسب کرده‌اند در این دسته بندی قرار داشته باشند و این قشر باید از خدمات ویژه‌ای نیز بهرمند شوند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وارت کار با تاکید بر اینکه دانش کارآفرینی باید به جامعه تزریق شود، گفت: یکی از اصول کارآفرینی شبکه سازی است که باید براساس آموزش و دانش توسط کارآفرینان دنبال شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا