لرستانلرستان- سردبیر

مهارت‌آموزی سربازان راهکاری موثر در توانمندسازی جوانان و توسعه اشتغال

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: مهارت آموزی سربازان راهکاری موثر در توانمندسازی جوانان و توسعه اشتغال است.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان،مجتبی صارمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه بیشتر به مهارت آموزی سربازان اظهار کرد:طی تفاهم نامه ای که فی مابین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات صورت گرفته، امکان مهارت آموزی برای سربازان فراهم شده تا پس از اتمام دوره‌ی سربازی بتوانند وارد بازار کار شوند.

وی اشتغال را یکی از چالش های پیش روی جوانان پس از پایان دوره سربازی عنوان کرد و گفت: فناوری اطلاعات زیرساختی حیاتی برای تمام بخش‌های اقتصادی بوده و در توسعه‌اجتماعی بسیار موثر است و نوآوری در تمام بخش‌ها را به دنبال دارد از این رو برگزاری این دوره های مهارتی برای توسعه اشتغال سربازان بعد از اتمام دوره سربازی بسیار موثر است.

صارمی  با تاکید بر مهارت آموزی و افزایش سطح علمی و فنی سربازان وظیفه و کارآمد کردن نیروهای جوان جامعه، افزود:پس از پایان دوره های آموزشی برای   ۳۶ نفر از مهارت آموزان دوره تعمیرات موبایل و فیبر نوری  گواهی پایان دوره صادر شد.

وی تصریح کرد: این اداره کل از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۲ دوره و ۱۲۸۰ نفر ساعت آموزش مهارتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سربازان ارائه کرده است و آمادگی دارد در ادامه برای افزایش سطح دوره ها کمک کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا