خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

توسعه طرح های معدنی سنگان نیازمند ۴۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: اجرای طرحهای توسعه معدنی در منطقه سنگان خواف واقع در جنوب این استان، برای ۲ سال آینده نیازمند ۴۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است.

به نقل از بازارکار و به گزارش خبرگزاری فارس از خواف، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث یکی از شعب بانکی در منطقه سنگان خواف اظهار کرد :اجرای طرحهای توسعه معدنی در منطقه سنگان خواف واقع در جنوب این استان، برای ۲ سال آینده نیازمند ۴۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است که توسعه سرمایه‌گذاری در این منطقه نیازمند تقویت زیرساختهای منطقه در بخشهای حمل و نقل، فرودگاه، ریلی، محورهای مواصلاتی و خدمات غیر صنعتی است.

امیر رضا رجبی گفت : باید مانند الگوی منطقه عسلویه بستر جذب و مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیرساختهای منطقه سنگان خواف افزایش یابد و بخشهای تامین کننده مالی مانند سیستم بانکی از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه منطقه سنگان خواف با توجه به ذخایر موجود خود توانایی تامین سنگ آهن صنایع فولادی کشور را تا ۵۰ سال آینده دارد، تصریح کرد: برای توسعه فعالیتهای سرمایه گذاری این بخش باید به توسعه زیرساختها توجه خاص داشت.
رجبی با بیان اینکه نقشه جامع نیازمندی‌های صنعتی و معدنی و حمایتی برای سرمایه‌گذاری‌های منطقه سنگان خواف در دست تهیه است، افزود: توجه سرمایه‌گذاران به ایجاد زیر ساختها در حوزه خدمات فنی و مهندسی، پذیرایی، حمل و نقل، مجتمع‌های مسکونی و سایر موارد در این منطقه ضروری است.
وی با اشاره به بازدید مدیر عامل یکی از بانک های کشور از طرحهای معدنی سنگان خواف گفت: هدف از دعوت وی برای سفر به این منطقه  آشنایی با طرحهای توسعه‌ای صنعتی و معدنی و بررسی راهکارهای حمایت مالی از سرمایه‌گذاران بخشهای خصوصی در این منطقه است.
گفتنی است مدیرعامل یکی از بانک های کشور و مسوولان سازمان صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی در سفر یک روزه به خواف علاوه بر حضور در مراسم آغاز عملیات اجرایی شعبه بانکی منطقه سنگ آهن سنگان این شهرستان، با قابلیتهای معدنی و طرحهای توسعه ای و سرمایه گذاری این منطقه َآشنا شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا