بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

بیش از ۱۵۰۰ طرح مشاغل خانگی در استان بوشهر اجرا شد

در اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت‌های مناطق و مهارت متقاضیان یک هزار و ۵۰۰ طرح مشاغل خانگی اجرا شد که امسال این طرح‌ها با پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی افزایش می‌یابد.

در اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت‌های مناطق و مهارت متقاضیان یک هزار و ۵۰۰ طرح مشاغل خانگی اجرا شد که امسال این طرح‌ها با پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی افزایش می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبوشهر، توجه به اشتغال جوانان یکی از سیاست‌های مهم دولت‌مردان است که در این راستا استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.
صنایع پارس جنوبی یکی از ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی است که تحقق 50 درصدی مصوبه هیئت دولت در جذب نیروهای بومی نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارد.
علاوه بر طرح‌های پارس جنوبی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنایع فرآوری محصولات، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و مشاغل خانگی طرح‌های مهمی تدوین شده است.
مشاغل خانگی از جمله کسب و کارهای کم هزینه‌ و درآمدزایی بالا
مشاغل خانگی در راستای کارآفرینی یکی از سیاست‌های دولت است که بر اساس ظرفیت‌های مناطق شهری و روستایی و مهارت کارآفرینان مورد توجه قرار گرفته است.
اهمیت مشاغل خانگی و نقش آن در کاهش بیکاری بسیار حائز اهمیت است که در سال گذشته اعتبارات مشاغل خانگی نسبت به سال ماقبل آن افزایش 10 برابری داشت.
پرداخت حدود 16 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه صمت
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت حدود 16 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه صمت خبر داد و اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای اجرا 554 طرح در زمینه فرش دست بافت، خیاطی و کامپیوتر پرداخت شده است.
ابوالقاسم محمدزاده با بیان اینکه بیش از شش هزار و 200 بافنده فرش در استان بوشهر فعالیت می‌کنند گفت: این کارگاه‌های فرش تحت عنوان مشاغل خانگی در مناطق روستایی و عشایری فعال است که مورد حمایت دولت در پرداخت تسهیلات بانکی قرار دارند.
وی اضافه کرد: طی یکسال گذشته 2 هزار متر مربع فرش تولید و به بازار عرضه کرده‌اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر هم با بیان اینکه سال گذشته میزان پرداخت تسهیلات به طرح‌های مشاغل خانگی 10 برابر سال ماقبل آن بود خاطر نشان کرد: یک هزار و 500 نفر در سال 1400 از تسهیلات مشاغل خانگی با سود 4 درصد استفاده کردند.
مصدق کشاورزی تعهد اشتغال امسال را 26 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال افزون بر 30 هزار فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد می‌شود.
طرح‌های مشاغل خانگی، دانش‌بنیان و کارآفرینی مورد حمایت قرار دارد
وی نرخ بیکاری در استان بوشهر را 7.8 درصد دانست و تصریح کرد: طرح‌های مشاغل خانگی، دانش‌بنیان و کارآفرینی مورد حمایت قرار دارد و تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر باتأکید بر توجه به مهارت‌آموزی و نقش آن در کارآفرینی و اشتغال‌زایی تصریح کرد: در این راستا مهارت‌آموزی با تضمین شغل ارائه می‌شود که افراد متقاضی اشتغال اگر مهارت‌های مورد نیاز کسب کنند حتما زمینه اشتغال آنان فراهم می‌شود.
کشاورزی گسترش طرح‌های مشاغل خانگی بر اساس ظرفیت‌های مناطق و مهارت متقاضیان را یکی از اولویت‌ها دانست و گفت: سال گذشته 64 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصدی مشاغل خانگی به کارآفرینان پرداخت شد که امسال این طرح‌ها با پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی افزایش می‌یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا