اجتماعیالبرز- سردبیردسته‌بندی نشده

وزیر کار: کمبود نیروی ماهر یکی از دلایل بیکاری است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از دلایل بیکاری در جامعه کمبود نیروی کار ماهر است.

به گزارش بازار کار، حجت الله عبدالملکی در همایش مدیران ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که به صورت وبیناری حضور داشت، با بیان اینکه مهارت مهمترین عنصر اشتغال پایدار است، اظهار کرد: افزایش مهارت در دو بعد کمی و کیفی نیاز امروز بازار کار و برون رفت از معضل بیکاری است.
وی ادامه داد: توسعه فرهنگ مهارت پروری در جامعه بر عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که از طریق آموزش نیروی کار ماهر تحقق می‌یابد.
وی مهارت آموزی در محیط کار واقعی را با هدف ایجاد اشتغال، از تاکیدات رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: یکی از دلایل بیکاری در جامعه کمبود نیروی کار ماهر است.
این مسئول اضافه کرد: برای حل این مشکل، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اقدامات ویژه‌ای صورت داده که از میان آنها می‌توان به اعطای مجوز سه روزه آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد، راه اندازی مراکز جوار کارگاهی و تعامل با اصناف اشاره کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش‌های مهارتی دانشگاهی و آکادمیک گفت: مشاغل آینده و آینده پژوهی مشاغل با تکیه بر آموزش های دانش بنیان از دیگر مواردی است که باید در اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد.
عبدالملکی توسعه مشاغل خانگی، پشتیبانی مالی و بازاریابی برای محصولات آن را از دیگر مواردی برشمرد که نیاز مبرم به مهارت آموزی دارد و هدایت این گروه مخاطب هم مستقیماً بر عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.
وی در خصوص وضعیت رفاهی و حقوقی کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای، خاطرنشان کرد: به مشکلات همکارانمان واقفیم و در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری پیش بینی‌هایی شده است که کم و کیف آن اعلام خواهد شد.
وی بر تأکید بر فراگیری مهارت های نرم، در راستای آینده پژوهی برای مشاغل آینده، گفت: به موازات آموزش سایر مهارت‌ها، آموزش مهارت های نرم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا