اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهالبرز- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیانمراکز رشدنوآوری و کارآفرینی

مدیرکل تعاون البرز: تاسیس مرکز نوآوری با هدف تقویت دانش بنیان ها در البرز کلید خورد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز از بستر سازی برای اجرای مصوبه حوزه معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری برای تاسیس یک مرکز نوآوری تحت عنوان "منتا" برای نخستین بار در این استان خبر داد.

به گزارش بازار کار عبدالله دارایی گفت: راهکار تاسیس مراکز نوآوری در کشور در بدنه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته است و در این راستا مرکز نوآوری “منتا” در البرز تاسیس و راه اندازی می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز افزود: نگاه ما به ایجاد و گسترش مکان های نوآور و خلاق، نگاهی توسعه‌ای است و برای حرکت در این مسیر با دستگاه های اجرایی ذیربط تفاهم‌نامه‌ هایی را منعقد خواهیم کرد.
دارایی اظهار داشت: همراه با اجرای طرح مرکز نوآوری “منتا” ، برای اعطای مجوز ایجاد مرکز مشاوره کار آفرینی و کاریابی های الکترونیکی آمادگی داریم و بستر را برای صدور مجوز های شتاب دهنده ها و فضاهای مشترک مجموعه‌ های دانش‌ بنیان فراهم خواهیم کرد.
وی افزود: با صدور مجوز برای تعاونی های دانش بنیان، این تعاونی ها از امکانات مناسب از جمله تسهیلات بانکی و سایر حمایت ها بهره مند خواهند شد.
رییس شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی البرز ادامه داد: با تشکیل و توسعه تعاونی های دانش بنیان در استان، امکان راه اندازی اتحادیه تعاونی های دانش بنیان نیز فراهم خواهد شد.
دارایی گفت: بدین ترتیب تعاونی های دانش بنیان به عنوان عضوی از اتاق تعاون دارای کرسی خواهند شد و می توانند مطالبات خود را از این طریق دنبال کنند.
وی افزود: برای شرکت های دانش بنیان که متقاضی ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد هستند نیز این ظرفیت وجود دارد تا پنل کاربری برای آنها در این سامانه ایجاد شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا