دسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیانمراکز رشدنوآوری و کارآفرینی

اقتصاد دانش بنیان نسخه درمانی اقتصاد کشور است

 مدیرعامل یک شرکت سرمایه‌گذاری گفت: ضرورت رعایت موازین اقتصاد دانش‌بنیان و توجه به این مهم به‌عنوان یک نسخه درمانی در شرایط کنونی اقتصادی کشور تلقی می‌شود.

به گزارش بازار کار «محمدحسین فروزان مهر» در خصوص ضرورت رعایت موازین اقتصاددانش بنیان و توجه به این مهم به‌عنوان یک نسخه درمانی در شرایط کنونی اقتصادی کشور اظهار داشت: برای عمل به این فریضه در گروه توسعه ملی به‌عنوان یک گروه سرمایه‌گذاری چندرشته‌ای در نظر داریم با نگاه آمایش سرزمینی و توجه به پراکندگی جغرافیایی شرکت‌های تابعه گروه، نیازمندی‌های نوآورانه و فناورانه را در هر شرکت و صنعت ایجاد کنیم.
وی ارتقای هم‌افزایی در شرکت‌های زیرمجموعه، کنترل و کاهش هزینه‌های تولید و بهای تمام‌شده، خروج از رشته فعالیت‌های کم‌بازده و زیان‌ده و توسعه نوآوری و فناوری و اشتغال‌زایی مبتنی بر ایده‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان و تعیین محورهای پیشگام برای افزایش ارزش افزوده از اهم اقدامات الزامی عملکردی در حوزه دانش‌بنیان برشمرد.
فروزان مهر یکی از ماموریت‌های اصلی و تکلیف قانونی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی را تقویت حکمرانی گروه با تمرکز بر توسعه اقتصاددانش بنیان و خلق بنگاه‌های جدید پیشرو مبتنی بر نیاز سایر اعضای این خانواده در جهت هم‌افزایی بین شرکت‌ها، کاهش ریسک، افزایش سودآوری و ارزش‌آفرینی مبتنی بر این جریان اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.
این مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از برنامه‌های مهم دانست و بر نوسازی کنترل مالی، کنترل و کاهش هزینه‌های تولید و بهای تمام‌شده و خروج از فعالیت‌های کم‌بازده و زیان‌ده تاکید کرد.
فروزان مهر تنوع‌بخشی به پرتفوی گروه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: رصد هوشمند بازار سرمایه، تحلیل سرمایه‌گذاری با استفاده از ابزارآلات هوشمند تحلیلی و همچنین استفاده از راه‌های گام‌به‌گام حل مسائل معاملاتی نهایتاً منجر به تنوع‌بخشی پرتفوی «وبانک» می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا