اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

دانشگاه باید سهام دار شرکت های بزرگ باشد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ویژگی خاص دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشجویان دانشگاه های دولتی گفت: یکی از بزرگ‌ترین فرق‌های این دو گروه این است که دانشجویان دانشگاه آزاد پول تحصیلشان را درمی‌آورند پس این دانشجویان کسب‌وکار و ارزش پول را می‌فهمند.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ویژگی خاص دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشجویان دانشگاه های دولتی گفت: یکی از بزرگ‌ترین فرق‌های این دو گروه این است که دانشجویان دانشگاه آزاد پول تحصیلشان را درمی‌آورند پس این دانشجویان کسب‌وکار و ارزش پول را می‌فهمند.

به گزارش بازارکار، سورنا ستاری در غرفه خبرگزاری آنا در رویداد ملی عصر امید در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: از زمانی که دکتر طهرانچی به دانشگاه آزاد اسلامی آمده و پس از آن اضافه شدن دکتر دهقانی اتفاقات خیلی خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده است. اینکه امروز این تعداد استارت‌آپ در دانشگاه آزاد کار می‌کند، کار یک روزه نیست. این کار چند سال فعالیت این عزیزان است که جای تشکر دارد.

وی با تاکید بر درآمد غیرشهریه ای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد به این نتیجه رسیده که دیگر با پول شهریه نمی‌تواند دانشگاه‌داری کند و وقتی که چنین سرمایه‌های انسانی فوق‌العاده‌ای در دانشگاه آزاد وجود دارد، باید از آنها استفاده شود تا هم کسب درآمد مناسب و هم توسعه تکنولوژی شکل گیرد و باید عدد قابل توجهی از درآمد دانشگاه از محل توسعه استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری از داخل دانشگاه، مراکز نوآوری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتفاق بیفتد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: باید به سمتی پیش برویم که دانشگاه آزاد سهامدار شرکت‌های بزرگ در داخل کشور باشد. این موضوع به جوانانی که در این دانشگاه درس می‌خوانند انگیزه می‌دهد چرا که نمونه‌های موفق برای توسعه کارآفرینی و کسب‌وکار را جلوی چشمشان می بینند.

ستاری با اشاره به ویژگی خاص دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشجویان دانشگاه های دولتی گفت: یکی از بزرگ‌ترین فرق‌های این دو گروه این است که دانشجویان دانشگاه آزاد پول تحصیلشان را درمی‌آورند پس کسب‌وکار و ارزش پول را می‌فهمند، فکر می‌کنم این یک تفاوت فرهنگی بزرگ بین سیستم دولتی و دانشگاه آزاد است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد نمونه‌های موفق زیادی در بحث کسب‌وکار دارد، إن‌شاءالله خبرگزاری آنا در بحث‌های تبلیغاتی بیشتر کار کند. یعنی اینها باید کتاب بشود. داستان‌های این کارآفرینان باید نوشته و توسعه داده شود، حتی در دروس و بحث‌های کارآفرینی راجع به آنها صحبت شود. قطعاً دانشگاه آزاد هنوز مشکلات زیادی در بحث زیرساخت دارد. زیرساخت‌های زیادی ساخته شده ولی نیازمند ترمیم و ایجاد برخی از زیرساختها نیز هست. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی پروژه های خوبی را برای واحدها تعریف کرده است و موضوع محوری در این دانشگاه مورد تاکید است این رویکرد ثمرات زیادی برای دانشگاه و کشور دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از ایجاد سراهای نوآوری در بهترین ساختمان های دانشگاه آزاد اسلامی استقبال کرد و گفت: این یک فرهنگ جدید است که توسعه پیدا کرده و جا دارد که هم به دکتر دهقانی و هم به دکتر طهرانچی به خاطر این رویکرد که در این دانشگاه توسعه یافته است تبریک بگویم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا