بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

مراکز تخصصی مهارت‌آموزی در استان بوشهر افتتاح می‌شود/ سهم بالای پارس جنوبی در جذب نیروهای ماهر

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت افتتاح مراکز تخصصی مهارت آموزی گفت: در این راستا ۶۴ درصد از افراد مهارت دیده در منطقه پارس جنوبی مشغول به کار شده‌اند.

 

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت افتتاح مراکز تخصصی مهارت آموزی گفت: در این راستا ۶۴ درصد از افراد مهارت دیده در منطقه پارس جنوبی مشغول به کار شده‌اند.
عبدالمجید دراهکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهرباتأکید بر نقش مهارت در ایجاد فرصت اشتغال اظهار داشت: بدون شک افراد متقاضی اشتغال باید مهارت لازم را فرا بگیرند تا زمینه اشتغال آنان فراهم شود.
وی با بیان اینکه حرفه‌های مهارتی مرتبط با ظرفیت‌های استان بوشهر آموزش داده می‌شود تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای 650 حرفه مرتبط با ظرفیت‌های اشتغال‌زایی استان را استخراج کرده و بر اساس آنها آموزش می‌دهد که اکنون بر اساس آمار تفکیک 84 درصد از مهارت دیده‌ها مشغول به کار هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در شرایطی که کشور از رکود اقتصادی دچار مشکلاتی مانند بیکاری شده است، جهش تولید با توسعه مهارت می‌تواند بهترین راهگشا در مسیر حل مشکلات باشد افزود: جهش نیروی کار و ارتقای مهارت فردی و جمعی در سطح جامعه پیش نیاز جهش تولید است.
دراهکی باتأکید بر نقش مهم مهارت در جهش تولید با مرجعیت آموزش فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: تضمین اشتغال مهارت دیده‌ها یکی از برنامه‌‌ها است در این راستا 64 درصد از حرفه‌آموزان در منطقه پارس جنوبی مشغول به کار شده‌اند و دیگر مهارت‌آموزان هم بر اساس توانمندی خود کسب و کار راه انداخته‌اند.
وی از افزایش 150 درصدی تعهدات آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه توانمندسازی نیروی ماهر در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: نگاه توسعه‌ای و تخصصی برای هدفمندسازی آموزش‌های مهارتی در سطح استان شکل گرفته و امیدواریم با حمایت همه جانبه مسئولان، شاهد بهره‌مندی مردم از آثار خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه باشیم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از افتتاح مراکز تخصصی صنایع دریایی، گاز و هتلداری گردشگری خبر داد و افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده از داشتن مهارت و حرفه محروم هستند و همین عامل، سبب افزایش آمار بیکاری در استان شده که امیدواریم با راه‌اندازی مراکز تخصصی صنایع دریایی ، گاز و هتلداری گردشگری در شهرستانی دیر ، عسلویه و بوشهر شاهد توسعه مهارت‌آموزی و استقبال جوانان در این حوزه‌ها باشیم.
دراهکی خواستار حمایت ویژه از حوزه مهارت‌آموزی شد و تصریح کرد: سیاست آموزشی در مراکز آموزش و فنی و حرفه‌ای مبنی بر ارائه آموزش‌ها به شکل رایگان است اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی‌برند و بعضاً از این قابلیت بی‌اطلاع هستند که می‌طلبد رسانه‌های جمعی برای تحقق این مهم در کنار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گام بردارند.
وی به برگزاری بیش از 2 هزار و 500 دوره آموزش مهارت در طول سال در استان بوشهر پرداخت و گفت: استان بوشهر با دارا بودن 15 مرکز بخش دولتی و تجهیزات به روز و آموزش‌های متنوع و رایگان و همچنین فعالیت 240 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی در سراسر استان با نرخ شهریه ثابت، آماده هرگونه خدمت‌رسانی به مردم در راستای تحقق شعار سال هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا