مازندرانمازندران- سردبیر

فرماندار شهرستان نور: پیگیر مجوز ایجاد مزرعه استخراج رمز ارز در بخش بلده هستیم

فرماندار شهرستان نورگفت: با توجه به اینترنت و برق پایدار و سرمای هوا در بلده که مصرف برق را در آن بخش کاهش می‌دهد، ایجاد مزرعه رمز ارز کار سودآور نسبت به مزارع در مناطق گرمسیر است که برای سرمایه‌گذار جذاب است.

به گزارش بلاغ، احمد توکلی در حاشیه جلسه نشست هم اندیشی با جامعه مهندسین شهرستان نور اظهارکرد: این نشست‌ها با بهره گیری از توان همه اقشار در سطح شهرستان برگزار می‌شود تا از ظرفیت نخبگان شهرستان برای توسعه و بهینه کردن امورات در شهرستان بهره بگیریم.
این مسئول یادآورشد: این جلسه با هدف تبیین اهداف دولت در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی برگزار شد و با توجه به اینکه تولید ساختمان در عرصه مهندسی عمران و ساختمان از تولیدات مهم است باید پیوست دانش بنیان را داشته باشد که با رونق اقتصادی در آن و ایجاد کار برای شاغلین پیام سال مقام معظم رهبری اجرایی می شود.
وی با اشاره به اینکه در جلسه هم‌اندیشی درخواست شد تا پیشنهادهایی با قابلیت اجرا در مسائل شهری مطرح شود، افزود: پیشنهادهایی که برای توسعه منطقه مناسب، برای سرمایه‌گذار جذاب و اقتصاد را پویا کند قابل بررسی است.
توکلی خاطرنشان کرد: در سال‌های آینده برای رونق گردشگری از اتوبوس دریایی برای گردشگران استفاده می‌کنیم و برای توسعه حمل و نقل دریایی باید با جذب سرمایه‌گذار، اسکله‌های مصوب در سطح شهرهای استان ساخته شود و در شهرستان نور با ۲۲ کیلومتر ساحل بکر و مناسب برنامه‌های مختلفی در راستای پیاده راه سلامت،گسترش پرورش ماهیان در قفس، اسکله‌های گردشگری، ورزش های ساحلی و…با هدف رونق اقتصادی، توسعه شهرستان، جذب گردشگر و اشتغال‌زایی در حال پیگیری است.
وی با اشاره به حضور فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت و مدیر کل مخابرات استان در بخش بلده بیان کرد: بیشترین بحث در این جلسه درخصوص دیتا و فیبر نوری بود.
فرماندار شهرستان نور افزود: اینترنت پر سرعت پایدار در بلده با توجه به پست ۶۲.۲ که در بلده راه اندازی می‌شود و برقش پایدار است می‌توانیم مجوز مزرعه استخراج رمز ارز را از اداره صمت و بانک مرکزی دریافت کنیم.
این مسئول یادآورشد: با توجه به اینترنت و برق پایدار و سرمای هوا در بلده که مصرف برق را در آن بخش کاهش می‌دهد، ایجاد مزرعه رمزارز کار سودآور نسبت به مزارع در مناطق گرمسیر است که برای سرمایه‌گذار جذاب است.
توکلی با اشاره به استفاده از انرژی خورشیدی و رصدخانه در بخش بلده افزود: بلده در حوزه کشاورزی و کاشت گل محمدی و گلاب‌گیری می‌تواند قطب گردشگری و کشاورزی شود که به دلیل آب و هوای مناسب و خاص، گیاهان دارویی، زعفران و … نیز با کیفیت مطلوب ‌تر در آن قابل برداشت است و در حال حاضر حدود ۵۰ هکتارزمین کشاورزی در روستاهای بلده برای کاشت گل محمدی استفاده می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا