فارس- سردبیر

تفاهمنامه اشتغالزایی بین بسیج سازندگی و کمیته امداد فارس مبادله شد

با حضور رئیس سازمان بسیج سارندگی کشور؛ تفاهمنامه اشتغالزایی بین بسیج سازندگی و کمیته امداد فارس مبادله شد

به گزارش بازار کار به نقل ازایسنا بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، با هدف اشتغالزایی تفاهمنامه همکاری به ارزش ۳۳۵ میلیارد تومان امضاء و مبادله کردند.

صبح چهارشنبه یازده خرداد، طی آئینی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس مسئولان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس، تفاهمنامه همکاری با هدف اشتغالزایی برای گروه هدف کمیته امداد، به ارزش ۳۳۵ میلیارد تومان امضاء و مبادله کردند.

رئیس سازندگی کشور در این آئین بیان کرد: وقوع انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی (ره) مدیریت خدمت گذاری را بنا نهاد و همه نظریه‌های مدیریتی جهان را تغییر داد و هرم‌های مدیریتی بر اساس ریاستی و کارگزاری را بر عکس کرد تا کسی که مسئول است باید نوکر و خدمت گزار مردم شود اگر به این بیان امام خمینی (ره) باور داشته باشیم و اینگونه باشیم مطمئنا میتواند کمک کنند به وضعیت جامعه باشد.

سردار زهرایی افزود: در این نوع تفکر مدیر باید به دنبال پاسخگویی و داشتن مسئولیت نسبت به آحاد جامعه باشد و ملاک مدیر موفق میزان خدمت گزاری است و دغدغه مندی به تمام افراد جامعه به ویژه مستصعفین در اولویت کاری آن است.

او گفت: کمیته امداد و بسیج سازندگی نظام اداری نیست بلکه یک سیستم انقلابی هستند که از دل انقلاب نیز برآمده‌اند لذا باید کارمان و حرکتمان انقلابی باشد و خوشبخانه کمیته امداد و بسیج بر این تفکر خود ایستاده‌اند و از مسیر خارج نشده‌اند و همکاری‌های مشترک خوبی نیز بین این دو نهاد وجود دارد.

زهرایی همچنین با اشاره به اینکه در بحث همکاری در موضوع اشتغال در سال ۱۳۹۹ حدود ۶ استان را تحت پوشش قرار دادیم، اظهار کرد: امروز فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی در تمام استان‌ها در قالب تفاهم نامه‌های انجام شده است. البته نه تنها در بحث اشتغال بلکه در مسکن، معیشت، اقدامات حمایتی و … دارای برنامه‌های متنوعی هستیم و مطمئنا ادامه این روند میت‌واند برکات زیادی داشته باشد.

او ادامه داد: افزایش این تعاملات بین دستگاه‌های اجرایی می‌تواند هر روز خدمت جدیدی را برای مردم ایجاد کند و ضرورت دارد که در کنار هم قرار گیریم و این تعامل و در کنار مردم بودن حتما باعث ایجاد دست آوردها و امید آفرینی در جامعه می‌شود.

زهرایی با تاکید بر امتداد هم افزایی بین ادارات و نهادها گفت: با این تفاهم نامه مشترک در فارس امسال هم میتوانیم بیشتر از ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم، همانطور که در سال گذشته ۲ هزار فرصت شغلی در برنامه کاری بود اما با هم افزایی بیش از ۳۲۰۰ فرصت شغل در فارس فراهم شده است.

۳۷۵۰ اشتغالزایی و راه‌اندازی ۲ هزار پنل خورشیدی خانگی

رئیس کمیته امداد امام (ره) فارس نیز در این مراسم بیان کرد: تلاش‌ها و تدابیر بسیج سازندگی فارس در عرصه‌های مختلف جای تقدیر دارد و با این روحیه جهادی توانسته‌اند دست آوردهای زیادی بدست آورند و شاهد فعالیت گسترده آنها در توسعه زیر ساختی بوده‌ایم و در مسئله خدمات رسانی نیز نقش آفرینی کرده‌اند.

مرتضی موصلی گفت: امیدواریم زمینه خدمت رسانی به قشر ضعیف جامعه و نیازمندان افزایش یابد البته همکاری‌های خوبی بین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام(ره) در زمینه‌های اکرام ایتام، محسنین، تامین مسکن، بسته‌های حمایتی و … انجام شده و امیدواریم در حوزه اشتغال نیز این فعالیت‌ها چشم گیر باشد.

او افزود: در تفاهم نامه اشتغالزایی به دنبال ظرفیت سنجی، آموزش، توانمند سازی، راه‌اندازی مشاغل خرد و خانگی، رونق کسب و کار، توسعه بهبود اشتغال مددجویان، هدایت شغلی، پایدار سازی مشاغل مختلف و … هستیم. امیدواریم بتوانیم با اجرای این تفاهم نامه بیش از ۳۷۵۰ فرصت شغلی انجام شود و آموزش کسب و کار نیز به ۵ هزار مددجو ارائه شود و طرح کاریابی برای ۲ هزار مددجوی مستعد عملیاتی شود و هم چنین با راه‌اندازی ۲ هزار پنل خورشیدی در بهبود وضعیت درآمدی خانواده‌های کمک رسانی شود.

رئیس کمیته امداد امام (ره) فارس در خصوص چگونگی رسیدن به این اهداف و برنامه نیز اظهار کرد: این برنامه‌ها از طریق اقداماتی چون پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، توانمند سازی و آموزش کسب و کار، همکاری در نصب و راه‌اندازی پنل خورشیدی و راه‌اندازی ۲۰ مرکز نیکوکاری کارآفرین انجام خواهد شد و اقتصاد مقاومتی، رفع فقر، تقویت بنیه معیشتی و درآمدی خانواده‌ها از جمله مهمترین اهداف این طرح است.

لزوم تعامل و همکاری نهادها و سازماندها برای ایجاد فرصت‌های شغلی

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس نیز در مراسم بیان کرد: اینگونه اقدامات برکت معنوی زیادی دارد؛ اینکه به ولی نعمتان انقلاب خدمت می‌کنیم باید قدر بدانیم. تلاش ما بر این است از ورودی‌های کمیته امداد بکاهیم و مددجویان را توانمند کنیم تا از چرخه مددجویی خارج و مستقل شوند و یکی از مهمترین راهکارها برای رسیدن به این هدف، ایجاد فرصت‌های شغلی است.

سرهنگ اسماعیل قزل‌سفلی با تاکید بر اینکه مخاطبین کمیته امداد همواره در اولویت‌های کاری سازمان بسیج سازندگی بوده، افزود: ایجاد فرصت شغل در ادبیات اقتصادی کار سختی است و مطمئنا ایجاد اشتغال در مناطق محروم سختی مضاعف تری دارد لذا نیازمند هم افزایی بین نهادها و سازمان‌ها هستیم و تلاش کرده‌ایم علاوه بر استفاده از ظرفیت بسیج در کنار تمام دستگاه‌های اجرایی قرار بگیریم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به اینکه در سال گذشته قرار بود ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد شود اما با همکاری و تعامل خوبی که ایجاد شد میزان فرصت شغلی مهیا شده به عدد بیش از ۳ هزار فرصت شغلی رسید، اظهار کرد: رسیدن به این مسئله با تلاش و همکاری مضاعف جهادگران و کارشناسان کمیته امداد محقق شده و خوشحالیم که در سال گذشته ۱۱ مرکز نیکوکاری کار آفرینی شکل گرفت و از ۱۵ طرح نوآورانه و دانش بنیان حمایت شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا