پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

۲هزار نفر در استان اردبیل صاحب شغل می‌شوند

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۲ هزار نفر در این استان صاحب شغل می‌شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۲ هزار نفر در این استان صاحب شغل می‌شوند.

به گزارش بازارکار، مهران اوچی اردبیلی روز پنجشنبه در بازدید از بازارچه محلی عرضه محصولات مشاغل خانگی گرمی با بیان اینکه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سال ۱۳۹۶ به صورت آزمایشی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر اجرا گردید، افزود: با توجه به نتایج قابل قبول این طرح و ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی اجرای این طرح از سال ۱۳۹۸ برای رونق اقتصاد خانوار و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در ۳۱ استان آغاز شد.

وی اضافه کرد: قرار است در این طرح ۵۴ هزار نفر در سطح کشور صاحب شغل شوند که سهم استان اردبیل از این طرح ۲ هزار نفر است که نتایج مثبت آن می‌تواند در معیشت و اقتصاد خانواده‌ها تاثیرگذار باشد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه طرح ملی مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی جهاد دانشگاهی در حال اجراست، ادامه داد: برای اجرای موفق و موثر این طرح کارگروه علمی برای بررسی ظرفیت‌های استان تشکیل شد که پس از ارزیابی این کارگروه، ۱۳ رشته قالیباف، تابلوفرش، رودوزی سنتی، گلیم‌بافی، خیاط لباس، تولید گیاهان دارویی، تولید زعفران، بسته‌بندی، برنامه‌نویسی، مترجمی زبان، انیماتور، تولید چرم‌ دست‌دوز و ویراستاری احصا شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل تشریح کرد: بعد از اطلاع‌رسانی‌ها اولیه، ثبت نام استانی در اردبیل آغاز شد که بالغ بر ۳ هزار و ۲۶۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده بودند که با کمک پیشران‌ها مرحله استعداد سنجی، مشاوره و برگزاری دوره‌های مهارتی و آموزشی برای افراد واجد شرایط آغاز گردید.

وی درباره اشتغال جدید مشاغل خانگی در گرمی افزود: در قالب طرح ملی مشاغل خانگی، ۱۳۰ نفر در شهرستان گرمی وار بازار کار شدند.

گفتنی است بازارچه محلی عرضه محصولات مشاغل خانگی و برگزاری جشنواره گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی به همت جهاد دانشگاهی و دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل از ۶ الی ۱۲ خردادماه در روستای صمدلو شهرستان گرمی برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا