پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مرکز نوآوری شهرستان ورزقان افتتاح شد

توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ مرکز نوآوری شهرستان ورزقان افتتاح شد

مرکز نوآوری واحدهای فناور شهرستان ورزقان به‌صورت ویدئو توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش بازارکار به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، این مرکز به‌صورت مشترک توسط سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی و پارک علم و فناوری استان و با حمایت‌های مجتمع مس سونگون ایجاد و تجهیز شده است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این آیین، همکاری بین دستگاه‌های مختلف در حوزه فناوری و نوآوری را بسیار ارزنده دانست و گفت: واحدهای فناور مستقر در این مرکز افزون بر حمایت‌ها و تسهیلات پارک علم و فناوری استان می‌توانند از کارگاه‌های مجهز موجود در مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان بهره‌مند شوند.
دکتر عبدالرضا واعظی با تأکید بر استفاده بهینه از فضاهای مازاد موجود خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی چندین مرکز رشد و نوآوری مشترک در شهرستان‌ها و مراکز نوآوری تخصصی را با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در شهرستان‌های مختلف و در فضاهای مازاد راه‌اندازی کرده است.
وی افزود: این پارک به‌صورت مشترک ،۳ مرکز با دانشگاه‌های دولتی استان ،۶ مرکز با دانشگاه آزاد اسلامی چهار مرکز با دانشگاه پیام نور استان، ۲ مرکز با سازمان فنی و حرفه‌ای و ۱ مرکز با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد کرده است.
دکتر عبدالرضا واعظی با تأکید بر همکاری‌های گسترده پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و مجتمع مس سونگون در حوزه فناوری و نوآوری گفت: مجتمع مس سونگون ورزقان برای تجهیز مرکز نوآوری ورزقان ۵۰ میلیارد ریال کمک مالی کرده است و در راستای مسئولیت های اجتماعی این شرکت و به میمنت سال تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی، برای امسال تجهیز مرکز رشد شهرستان اهر را انجام خواهد داد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های شهرستان ورزقان و وجود معاون و صنایع گوناگون در این شهرستان افزود: افراد دارای ایده و خلاق در شهرستان ورزقان می‌توانند با استقرار در این مرکز طرح و ایده خود را به محصول دانش‌بنیان تبدیل کنند.

همچنین در این آیین از ۱۱ محصول فناورانه شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری، توسط تعاون فناوری و نوآوری وزارت عتف و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی این وزارتخانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد.
هم‌اکنون بیش از ۷۸۰ واحد فناور و دانش‌بنیان در ۲۰ مرکز رشد و نوآوری پارک علم و فناوری در استان آذربایجان شرقی مستقر هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا