مازندرانمازندران- سردبیر

جهش تولید گندم در واحد سطح استان مازندران

پیش‌بینی برداشت ۱۵۰ هزار تن محصول از گندمزارهای منطقه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۳۰ هزار هکتار از گندمزارهای مازندران طرح جهش تولید اجرا شده است و با مکانیزه کردن کشت ، به دنبال مدیریت تولید و افزایش عملکرد در واحد سطح هستیم.
حسن عنایتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در چالوس، با اشاره به اینکه در شعار امسال و منویات رهبر معظم انقلاب، جهش تولید نیز بیان شده است، اظهار کرد: در استان مازندران جهت تحقق منویات امسال رهبر معظم انقلاب، طرح جهش تولید گندم در دیم زارها را در دستور کار قرار دادیم و حدود 30 هزار هکتار مزارع، تحت پوشش این طرح قرار گرفته است.
وی افزود: در ابتدای طرح چرخه خدمات رسانی نهاده و همچنین در ارتباط با زمان کشت و استفاده تکنولوژی، مکانیزه کردن کشت و در حوزه مدیریت تولید به لحاظ این که افزایش عملکرد در واحد سطح، کارشناسان سازمان جهادکشاورزی مازندران با تولید کنندگان وارد گفت‌و‌گو می‌شوند و آموزش‌های لازم را می‌دهند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآورشد: در ارتباط با تامین مباحث فنی و کارشناسی، ضمن اینکه هدف اصلی کارشناسان، در این مسائل این است عملکرد تولید را افزایش دهیم، همچنین به مراتب می تواند در تولید کشور و تولید استان مازندران اثر گذار باشد که در سال‌های اخیر با آغاز این طرح شاهد افزایش در واحد سطح بودیم.
عنایتی تصریح کرد: برنامه آتی جهاد کشاورزی این است که این سطح را در حوزه‌های مختلف تولید به مراتب هم گسترش بدهیم و هم بتوانیم از خدمات بیشتری در در حوزه‌های مباحث فنی و خدمات تولید که جز مکانیره کردن اراضی ما است و مدیریت در مزرعه را در عملکرد گندم زارها افزایش بدهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا