آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

محمود کریمی بیرانوند، معاون وزیر تعاون در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی از نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تبریز بازدید کرد.

در این بازدید محصولات تولید شده در زمینه مشاغل خانگی که مبتنی بر اشتغال و کارآفرینی هستند، به معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شدند.
به گزارش بازار کار، محمود کریمی بیرانوند در حاشیه این بازدید با بیان این‌که جهاد دانشگاهی باید ارائه آموزش‌های مهارتی را در اولویت قرار دهند، گفت: جهاد دانشگاهی باید نسبت به تشکیل پیشران و پشتبان‌ها برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی اقدام کند.
وی با بیان این‌که اولویت باید در مورد جذب پشتیبان‌ها باشد، گفت: این پشتیبان‌ها می‌تواند زمینه کار و فعالیت را برای افراد متقاضی و نیازمند کار که به هر دلیلی فرصت اشتغال و فعالیت در بیرون از منزل را ندارند، فراهم کند؛ به این ترتیب بانوان و آقایان متقاضی کار می‌توانند بر اساس توانایی خود در کنار سایر فعالیت‌های روز مره به تولید محصول بپردازند.
کریمی افزود: اگر بتوانیم ۱۰۰ طرح مشاغل خانگی در قالب پشتبان را نهایی کنیم در اتصال به بازار کار، اقدام بسیار مثبتی انجام دادیم.
وی با اشاره به ایجاد ۱۰۰ پایگاه مردمی، خاطرنشان کرد: این پایگاه‌ها می‌تواند مسجد، خیریه و… باشد، یعنی کسی که در راه اندازی مشاغل خانگی وارد و متخصص باشد تا بتوانیم حلقه‌های مفقوده و خلا طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه دهد.
وی در پایان افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌ها باید ادامه دار باشد و اصلا مانعی در این زمینه وجود ندارد، اعتبارات جدید نیز ابلاغ شده و ما حمایت های لازم را انجام می‌دهیم.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در حاشیه این بازدید، با بیان این که انتظار داریم این طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را در استان توسعه دهیم، اظهار کرد: در ابتدای این طرح حدود ۵۰۰۰ نفر در سامانه اقدام به ثبت نام کرده بود، حدود ۳۰۰۰ نفر از میان آن‌ها ارزیابی و انتخاب شدند و اکنون حدود ۲۷۵۰ نفر از این تعداد وارد بازار کار شده و به اشتغال پایدار دست یافتند.
جعفر محسنی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تحت نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی در راستای اشتغال زایی و توسعه مشاغل خانگی اجرا شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا