آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتبارات مشاغل خانگی دوبرابر شده است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در زمینه تامین مالی حمایت‌های ویژه ای از مشاغل خانگی خواهیم داشت؛ به طوری‌که اعتبارات ما نسبت به سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش بازار کار، محمود کریمی بیرانوند در حاشیه بازدید از نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه، اظهار کرد: محصولات بسیار خوبی در این نمایشگاه وجود دارد و بسیار خرسندیم که در زمینه اشتغال اقدامات ویژه صورت گرفته و ما نیز از این افراد حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.
وی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به خصوص اگر در طول سال دائمی باشد به افزایش بازار، افزایش مهارت و توسعه فرهنگ کارآفرینی به ویژه مشاغل خانگی کمک می‌کند.
وی تمرکز بر موضوع مشاغل خانگی را از جمله برنامه‌های ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: برنامه‌هایی خوبی در زمینه مشاغل خانگی و افزایش مهارت آن‌ها داریم که خوشبختانه به همکاری بانک مرکزی، اعتبارات بسیار خوبی در این زمینه جذب شده و به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.
کریمی با بیان این‌که مشاغل خانگی نادیده گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی بسیار مظنون مانده بود و چندان به چشم نمی‌آمد؛ اما با توجه به اهتمام ویژه آقای وزیر حمایت از این حوزه در اولویت کاری ما قرار گرفته است؛ چراکه ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی زیادی داریم که در خانه می‌تواند به کسب و کار تبدیل شوند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های وزارت در حوزه مشاغل خانگی، تصریح کرد: در زمینه مجوزهای مشاغل خانگی اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است؛ به طوری‌که بیش از دو سوم از مجوزها به صورت آنی شده و دیگر نیازی به ارجاع کارشناس نداریم.
وی افزود: در واقع فرد متقاضی اطلاعات خود را در سامانه وارد می‌کند و بالافاصله پرینت مجوز صادر می شود، تنها یک سوم از مجوزهای مشاغل خانگی سه روزه شدند، یعنی بیش از سه روز طول می‌کشد و نهایتا تا سه روز کارشناس بررسی می کند و مجوز صادر می‌شوند. این موضوع یک گام بسیار بزرگی بوده و منجر به ۱۰ برابر شدن مجوزهای مشاغل خانگی شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: جهاد دانشگاهی از جمله‌ مراکز پرتلاش در زمینه مهارت‌سازی است که عملکرد بسیار موفقی در این زمینه دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که وزارت تمرکز ویژه‌ای به اشتغال مشاغل خانگی دارد، گفت: افزایش ظرفیت و عملکرد مشاغل خانگی از جمله برنامه‌های وزارت بوده و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا