کردستانکردستان- سردبیر

بازدید سرزده رئیس‌کل دادگستری و دادستان مرکز کردستان از کارخانه لاستیک بارز/ موانع تولید برطرف شود

گروه استان‌ها - رئیس‌کل دادگستری استان کردستان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به‌صورت سرزده و به‌منظور حمایت از حوزه تولید از کارخانه لاستیک بارز کردستان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی عصر امروز در معیت دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان و به‌منظور حمایت قضایی از حوزه تولید، به‌صورت سرزده و به مدت بیش از 3 ساعت از تمام خطوط کارخانه «لاستیک بارز کردستان» واقع در شهرک صنعتی دهگلان بازدید و از نزدیک با کارگران شاغل در این کارخانه گفت‌وگو کردند.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان ضمن پیگیری مشکلات و دغدغه‌های کارگران اظهار داشت: کارخانه لاستیک بارز کردستان همانند سایر واحدهای تولیدی استان از حمایت‌های قضایی دادگستری استان برخوردار است.
وی افزود: ستاد اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان، با جدیت هرچه تمام‌تر پیگیر مشکلات تمام کارخانجات و واحدهای تولیدی استان بوده و در کنار دستگاه‌های اجرایی استان به موضوع اشتغال توجه جدی دارد.
حسینی با بیان اینکه معضل بیکاری از دلایل عمده افزایش ورود پرونده‌ها به دادگستری است، گفت: اگر اشتغال مولد و واقعی برای جوانان ایجاد شود به همان اندازه از افزایش آمار جرم، بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی در کشور جلوگیری خواهد شد.
وی ضمن تاکید بر لزوم ورود جدی دستگاه‌های اجرایی و بانک مربوطه در استان و مرکز در جهت رفع برخی از مشکلات موجود در این کارخانه عنوان کرد: مشکلات این کارخانه ابتدا در کارگروه فنی و حقوقی ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی بصورت کارشناسی بررسی و نتیجه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان با حضور اعضای مربوطه بررسی و تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.
رئیس دستگاه قضایی استان کردستان اعلام کرد: در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین، دادگستری استان اگر در جایی شاهد سستی و اهمال مسئولی در زمینه رفع موانع تولید باشد در راستای دستورالعمل ترک فعل مدیران موضوع را با جدیت بررسی و برخورد لازم را انجام خواهد داد.
محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان نیز در این بازدید بر ضرورت مدیریت صحیح ضایعات کارخانه لاستیک بارز کردستان تاکید کرد و افزود: مشکلات این کارخانه با جدیت در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان بررسی شده و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.
مجتبی جیریایی معاون پشتیبانی، توسعه و کیفیت کارخانه لاستیک بارز نیز در این بازدید با اشاره به اینکه تعداد اشتغال این کارخانه بیش از 830 نفر است، اظهار کرد: هم‌اکنون تولید متوسط این کارخانه روزانه حدود 14 هزار حلقه لاستیک تولید و روانه بازار مصرف می‌شود و در صورت پشتیبانی و حمایت دستگاه‌های مختلف اجرایی و اضافه شدن نیروهای جدیدالاستخدام، این میزان از 17 هزار حلقه در روز عبور خواهد کرد.
وی ضمن ابراز رضایت از وضعیت فعلی کارخانه ، عدم حضور ثابت سرپرست این واحد تولیدی را از مشکلات برشمرد و افزود: با توجه به دریافت تسهیلات ارزی این کارخانه به مبلغ 7.93میلیون یورو در سال 1394 به جهت خرید ماشین آلات از صندوق توسعه ملی، هم اکنون برای بازپرداخت این تسهیلات به نرخ روز دچار مشکل جدی هستیم و این مشکل طرح توسعه کارخانه لاستیک بارز را متوقف کرده است.
کارخانه لاستیک بارز کردستان در شهرک صنعتی دهگلان واقع در 25 کیلومتری شهرستان سنندج قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا