لرستانلرستان- سردبیر

بیش از ۲ میلیارد به ناحیه صنعتی رومشکان اختصاص یافته است

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: بیش از ۲ میلیارد به ناحیه صنعتی رومشکان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار بازار کار و به نقل از ایسنا، بهمن جعفری با بیان اینکه در سفر استاندار لرستان به شهرستان رومشکان در حوزه صنعت معدن و تجارت سه موضوع مطرح شد.

وی تصریح کرد: یکی در راستای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز شهرستان جهت سرمایه‌گذاری با توجه به اینکه در سه سال گذشته مصوبه‌ای جهت احداث ناحیه صنعتی رومشکان در نظر گرفته بودند ولی به دلیل وجود معارضین که مالکان زمین بودند عملیات اجرایی این پروژه متوقف می‌شود و به بهره‌برداری نمی‌رسد.

این مسئول اظهار کرد: اواخر سال ۱۴۰۰ و اوایل ۱۴۰۱ شرکت شهرک‌های صنعتی استان با توجه به پیگیری‌های که انجام داده و بر اساس مصوبه دولت ۲ میلیارد و ۷۰۰ تومان به اجرای این ناحیه صنعتی اختصاص می‌دهند پیمانکار را انتخاب کرده و عملیات خاکبرداری پروژه در دست اقدام است.

رئیس سازمان صمت لرستان خاطرنشان کرد: تنها مشکل آن موضوع آب است و مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای و آبفا استان همکاری لازم جهت تأمین آب مورد نیاز را داشته باشند تا زمینه واگذاری زمین به سرمایه‌گذار و متقاضیان که قصد احداث واحد تولیدی را دارند، فراهم شود.

جعفری اضافه کرد: مورد بعد معدن شن و ماسه کوهی مدنظر شهرداری چغابل بود که موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با درخواست شهرداری چغابل سازمان صمت اقدامات لازم را جهت واگذاری و صدور پروانه اکتشاف پس از اخذ استعلامات لازم انجام دهد و زمینه واگذاری یک معدن شن و ماسه کوهی فراهم شود.

وی بیان کرد: طرح نیمه‌تمام انواع پودر مکرونیزه پوشش‌دار مورد سوم بود که با همکاری بانک توسعه و تعاون در حال اجرا است از مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از محل توسعه بخش کشاورزی با توجه به اینکه محل استقرار آن در منطقه کم برخوردار رومشکان است تاکنون ۲ میلیارد پرداخت شده و مطابق زمان‌بندی ۱۳ میلیارد توسط بانک عامل پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا