یزدیزد- سردبیر

محمدرضا صباغيان،نماينده بافق : بکارگیری ظرفیت‌های دانشگاهی و نخبه بومی در حوزه مختلف مدیریت معدنی

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شورای اسلامی تقویت زیرساخت‌های توسعه ای شهرستان بافق را ضروری دانست و گفت: انجام مسئولیت‌های اجتماعی معادن به تنهایی برای توسعه شهر و استان یزد کافی است.

ز پیش از ظهر امروز در آئین کلنگ زنی و بهره برداری طرح‌های جدید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در این شهرستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال برگزاری است، با اشاره به ظرفیت‌های معدنی بافق، اظهار کرد: این شهرستان از جمله مناطق استراتژیک استان یزد و کشور در بحث صنایع معدنی است که باید حمایت و تقویت شود.

وی افزود: علی رغم ظرفیت‌های مختلف اقتصادی در بافق این شهرستان در حوزه زیر ساخت‌های بهداشتی و درمانی کمبودهایی دارد که موجب اعتراض شهروندان بافقی قرار گرفته است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که بافق ظرفیت فرودگاه دارد، گفت: ایجاد فرودگاه متناسب با ظرفیت این شهرستان نقش مهمی در افزایش و تقویت زیرساخت‌های موجود ایفا می‌کند.

صباغیان با بیان این‌که توسعه شهرستان بافق هیچ نیازی به بودجه ملی ندارد، تصریح کرد: انجام مسئولیت‌های اجتماعی معادن به تنهایی برای توسعه این شهرستان کافی است.

وی بکارگیری ظرفیت‌های دانشگاهی و نخبه بومی در حوزه مختلف مدیریت معدنی را یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان بافق دانست و بیان کرد: انتصاب مدیر بومی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت‌های معدنی بافق زمینه بهره‌برداری بیشتر و بهتر از ظرفیت‌های موجود را ایجاد می‌کند.

نماینده مردم مهریز، بافق و بهاباد در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که معادن شهرستان بافق هم باید در بحث تأمین اعتبار لازم پروژه انتقال آب به استان یزد سهیم باشند، تأکید کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های معدنی استان در این مهم عامل توسعه همه جانبه استان یزد است.

صباغیان در پایان خواستار تخصیص دو درصد معادن و تبدیل وضعیت کارگران شد و خاطرنشان کرد: سیاست کلان کشور ورود معادن به بورس است ولی خواستار بازگشت ۵۰ درصد از سود آن به شهرستان برای هزینه کرد در داخل بافق در راستای تحقق تعهدات داده شده هستیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

پیشنهاد سردبیر
بستن
دکمه بازگشت به بالا