مازندرانمازندران- سردبیر

تاکید روسای بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی مازندران بر توسعه فناوری های تولید و فراوری جلبک

بنیاد نخبگان و جهاددانشگاهی مازندران جهت توسعه فناوری های تولید و فراوری جلبک همکاریهای خود را گسترش می دهند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان مازندران:
مهندس شافعیان رییس جهاددانشگاهی مازندران در جلسه مشترک با رییس بنیاد نخبگان مازندران در زمینه اقدامات علمی و فناوری های توسعه یافته مرتبط با تولید جلبک اسپرولینا در جهاددانشگاهی مازندران و مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری جهت توسعه این صنعت در مازندران خبردادند.
جهاددانشگاهی مازندران بعد از مطالعات و انجام فاز آزمایشگاهی تولید جلبک اسپرولینا در حال حاضر در حال تولید نیمه صنعتی این محصول ارزشمند می باشد. همچنین طرح‌های توسعه فاز تولید صنعتی ریز جلبک اسپیرولینا و استفاده از ریزجلبک اسپیرولینا در کاهش تلفات ماهیان گرمابی در حال بررسی و الویت جهاددانشگاهی مازندران قرار گرفته است.
دکتر آزادبخت رییس بنیاد نخبگان مازندران نیز بیان داشت: با اشاره به اهمیت توسعه فناوری ها و دستاورهای علمی منطقه تاکید داشتند که بنیاد نخبگان از اقدامات فناوری حمایت می نماید. ایشان اشاره داشتند طرح توسعه رویدادهای رقابتی مسئله‌محور (طرح شهید بابایی)، به منظور ایجاد فضای نشاط علمی در دانشگاه¬‌ها، آشنایی دانشجویان با نیازها و مسائل کشور و ترغیب آنان برای کار گروهی، از سال 1399 از سوی بنیاد ملی نخبگان اجرایی شده است. در این طرح، مسابقه‌ای علمی ـ تیمی میان تیم¬‌های دانشجویی برگزار می‌گردد و تیم¬‌های دانشجویی در مدتی معین برای ارائه خط‌مشی و راه‌حل یک مسئله، در چارچوب مقررات ذی‌ربط به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ادامه با حضور بهره برداران زمینه برای اجرایی شدن و تجاری سازی مورد حمایت قرار می گیرد.
در این جلسه مشترک توافق شده است تا با ظرفیتهای علمی، فناوری و اجرایی طرفین در خصوص توسعه فناوری های تولید و فراوری جلبک همکاریهای لازم انجام گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا