زیست بوم اشتغال

زیست بوم ملی اشتغال، بستر و الگویی برای هماهنگ سازی دولت برای ایجاد اشتغال است. در زیست بوم ملی اشتغال وظایف و مسئولیت هریک از سازمان ها و نهادها ، بانک ها و … در حوزه اشتغال کشور تعریف و تعیین شده است.برای ایجاد هماهنگی بین عوامل تولید و اشتغال باید 5 حوزه تامین مالی، بازاریابی، فناوری، زیرساخت و حقوقی فعال باشند تا چرخه تولید و اشتغال بچرخد و اشتغال ایجاد گردد.

رسالت طرح زیست بوم ملی اشتغال مبارزه با بیکاری است، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، جامعه هدف در زیست بوم ملی اشتغال دو گروه می باشد: گروه نخست جامعه جویای کار و گروه دوم کسانی هستند که شغل شایسته، پایدار و یا رسمی ندارند.

در زیست بوم اشتغال به پنج عامل ذیل که بر تولید و اشتغال تاثیرگذار هستند پرداخته شده است:
1- شناسایی   2- مشاوره   3- آموزش  4- ترویج و فرهنگ سازی  5- اطلاع رسانی

اقتصاد دیجیتال
شورای عالی اشتغال

اطلس ملی الگوهای اشتغال

اخبار استان ها

پایگاه خبری بازارکار با هدف رصد، پایش و انعکاس اخبار، اطلاعات، رویدادها و گزارشهای خبری حوزه اشتغال و کارآفرینی، صفحه اختصاصی استانها را
راه اندازی و به صورت روزانه و پیوسته کلیه اخبار این حوزه را در چارچوب زیست بوم اشتغال و کارآفرینی استان به مخاطبان خود عرضه می نماید.

علاقمندان میتوانند کلیه اخبار و اطلاعات حوزه اشتغال و کارآفرینی استان خود را در صفحه اختصاصی هر استان به صورت مجزا پیگیری و دنبال نمایند.

در مرحله اول 11 استان کشور شامل استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، زنجان، خراسان رضوی، فارس، کردستان، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد فعال هستند و در مراحل بعدی نیز سایر استانها فعال خواهند شد.

کاربران محترم می توانند با کلیک روی نام استان مورد نظر و یا کلیک روی نقشه، اخبار و اطلاعات بروز هر استان را مشاهده نمایند.

ورود به صفحه استان ها

  5 آذر 1401

  برنامه جدی دولت برای توسعه بنادر هرمزگان / ۹ اسکله‌ جدید در بنادر مسافری ایجاد می‌شود

  به گزارش بازارکار ، یکی از بازوان اصلی و امتیازات بزرگ جنوب کشور برای ایران اسلامی بنادر آن است، بنادری…
  5 آذر 1401

  صادرات بخش‌ کشاورزی هرمزگان ۸.۸ درصد افزایش یافته است

  به گزارش بازارکار، عباس مویدی رئیس سازمان جهاد‌کشاورزی در چهارمین نشست شورای هماهنگی بخش کشاورزی که با حضور محمدجواد عسکری…
  5 آذر 1401

  افتتاح کارگاه تولیدی و اقتصاد مقاوتی گل نرگس در بافق

  رحیمی مسئول کارگاه گفت: برای راه اندازی کارگاه تولیدی و اقتصاد مقاوتی گل نرگس بیش از ۵۰۰ میلیون سرمایه گذاری…
  5 آذر 1401

  خط تولید و دانش بنیان سازی صنعت کاشی و سرامیک استان به همت نیروی های متخصص بومی

  دکتر مهران فاطمی در حاشیه آئین افتتاحیه چهاردمین نمایشگاه تخصصی کاشی و سرامیک، با اشاره به همزمانی برگزاری این نمایشگاه…
  5 آذر 1401

  مدیران ناکارآمد عزل می‌شوند

  به گزارش بازارکار و به نقل از ایسنا سید محمدهادی احمدی طباء اظهار کرد: در شرایطی که اردستان یکی از…
  5 آذر 1401

  راه اندازی کارگاه تولیدی و اقتصاد مقاوتی گل نرگس

  سردار زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: با هدف مقابله با جنگ شناختی و ترکیبی دشمن در قرارگاه فرهنگی-اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد، طرح…
  دکمه بازگشت به بالا