بیش از چهار میلیون تن کالا در کردستان جابجا شد

سنندج- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان، گفت: از اول امسال تا پایان آبان چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع کالا به مقاصد داخل و خارج این استان جابجا شد.

بیکاری ۸۰ درصد از فارغ‌التحصیلان فرزند شهدا و ایثارگر کردستانی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان گفت: براساس ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ۲۵ درصد استخدامی‌های کشور باید به خانواده شهدا و ایثارگران اختصاص یابد، اما تاکنون ۸۰ درصد برابر با ۶ هزار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خانواده شهدا و ایثارگران کردستان بیکار هستند.

اشتغال ۶۵ درصدی جمعیت استان در بخش کشاورزی

معاون آموزش متوسطه آموزش‌‌ پرورش کردستان با اشاره به اقتصاد کشاورزی استان به عنوان شاهرگ حیاتی، توانایی و پتانسیل ‌های این بخش، از اشتغال ۶۵ درصدی جمعیت استان در بخش کشاورزی خبر داد.

صدور ۱۵۶ فقره کارت بازرگانی طی سال جاری در کردستان

معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت اداره کل صمت کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۱۵۶ فقره کارت بازرگانی در استان صادر شده است.

سالانه ۱۸۰ هزار متر مربع فرش در کردستان بافته می‌شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سالانه ۱۸۰ هزار متر مربع فرش در استان کردستان بافته می‌شود که این نشانگر ظرفیت بالای استان در زمینه فرشبافی است.

تشکیل کارگروه ویژه اشتغال زندانیان استان کردستان

رئیس کل دادگستری کردستان با تاکید بر تشکیل کارگروه ویژه اشتغال زندانیان کردستان گفت: اشتغال زندانیان موجب می‌شود تا فرآیند بازاجتماعی کردن آنها فراهم شود.

تحصیل ۲۳ هزار دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی از تحصیل ۲۳ هزار و ۱۸ دانشجو در ۳۷ مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: از این تعداد دانشجو، ۴۳۴ نفر در سنندج مشغول به ادامه تحصیل هستند.

۵۲ واحد تولیدی راکد در بخش کشاورزی کردستان فعال شد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۵۲ واحد راکد و نیمه فعال در بخش کشاورزی استان در یک سال اخیر به چرخه تولید بازگشت.
قبلی۵بعدی